28 04 2018

Mural Niepodległości w Milanówku

28.04.2018, godz.: 08:03
Mural Niepodległości w Milanówku
Fot. milanowek.pl

Milanowskie Centrum Kultury otrzyma 34 tys. zł dotacji na działania edukacyjno-kulturalne oraz wykonanie profesjonalnego muralu niepodległościowego. Pojawi się on w pobliżu siedziby MCK.

MCK wystartowało w konkursie ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury na działania edukacyjno-kulturalne, które mają się zakończyć powstaniem profesjonalnego muralu. Koncepcja milanowskiego ośrodka zajęła w nim czwarte miejsce. Zakłada ona stworzenie muralu z podobizną Jana Szczepkowskiego, znanego polskiego rzeźbiarza i malarza, który od urodzenia związany był z Milanówkiem.

Powstanie muralu poprzedzą działania edukacyjno-kulturalne dla uczniów dziesięciu szkół podstawowych i  średnich (9 w  Milanówku i  1 w  Warszawie). Będą to warsztaty historyczne, plastyczne, spacery tematyczne oraz spotkania z  historykiem sztuki i  rekonstruktorem.

Mural zostanie uroczyście odsłonięty we wrześniu podczas Europejskich Dni Dziedzictwa.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi