06

06 2018

Młodzi grodziszczanie na medal

Młodzi grodziszczanie na medal - Grodzisk News

Świetni na torze lodowym, równie dobrzy w zmaganiach wrotkarzy i rolkarzy. Młodzi zawodnicy grodziskiej Sparty potwierdzili przynależności do ścisłej czołówki podczas rolkarskich mistrzostw Polski na torze w Dusznikach-Zdroju. Nasi rolkarze przywieźli z tej imprezy osiem medali.

Dwa mistrzostwa polski w kategorii juniorów B wywalczyła Marta Dobrowolska, która triumfowała w biegu na 1000 metrów oraz klasyfikacji wielobojowej. Do tego dorobku dołożyła jeszcze trzy srebrne medale: na  500 metrów, w wyścigu eliminacyjnym na 5000 m oraz w biegu punktowym ? również na pięć kilometrów.

Znakomicie spisała się również dziewczęca drużyna, która wywalczyła wicemistrzostwo polski juniorek B w sztafecie. Startowała w składzie: Ewelina Kozerska, Marta Dobrowolska, Amelia Steć.

Ostatnia z wymienionych zawodniczek zanotowała także sukcesy indywidualne. ?Podniosła? z toru w Dusznikach dwa brązowe krążki za wyścig na 500 metrów oraz bieg punktowy na trzy kilometry.

Treba również wspomnieć o dobrej postawie Mateusza Godlewskiego. Młody zawodnik zajął piąte miejsce w wyścigu na tysiąc metrów.