06 06 2018

Młodzi grodziszczanie na medal

06.06.2018, godz.: 16:57
Młodzi grodziszczanie na medal
Fot. grodzisk.pl

Świetni na torze lodowym, równie dobrzy w zmaganiach wrotkarzy i rolkarzy. Młodzi zawodnicy grodziskiej Sparty potwierdzili przynależności do ścisłej czołówki podczas rolkarskich mistrzostw Polski na torze w Dusznikach-Zdroju. Nasi rolkarze przywieźli z tej imprezy osiem medali.

Dwa mistrzostwa polski w kategorii juniorów B wywalczyła Marta Dobrowolska, która triumfowała w biegu na 1000 metrów oraz klasyfikacji wielobojowej. Do tego dorobku dołożyła jeszcze trzy srebrne medale: na  500 metrów, w wyścigu eliminacyjnym na 5000 m oraz w biegu punktowym – również na pięć kilometrów.

Znakomicie spisała się również dziewczęca drużyna, która wywalczyła wicemistrzostwo polski juniorek B w sztafecie. Startowała w składzie: Ewelina Kozerska, Marta Dobrowolska, Amelia Steć.

Ostatnia z wymienionych zawodniczek zanotowała także sukcesy indywidualne. „Podniosła” z toru w Dusznikach dwa brązowe krążki za wyścig na 500 metrów oraz bieg punktowy na trzy kilometry.

Treba również wspomnieć o dobrej postawie Mateusza Godlewskiego. Młody zawodnik zajął piąte miejsce w wyścigu na tysiąc metrów.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi