22 02 2018

Młode panczenistki z Grodziska pościgają się w mekce łyżwiarstwa szybkiego

22.02.2018, godz.: 14:36
Młode panczenistki z Grodziska pościgają się w mekce łyżwiarstwa szybkiego
fot. UKS Sparta Grodzisk Maz.

Nie słabnie rozwój talentu i umiejętności młodych łyżwiarek szybkich UKS-u Sparty Grodzisk Mazowiecki. Wcześniej informowaliśmy multimedalowym starcie Marty Dobrowolskiej (tutaj) na ogólnopolskiej olimpiadzie młodzieży, ostatnio zaś jej młodsza koleżanka Amelia Steć wygrała ogólnokrajowe zawody dzieci. W nagrodę obie dziewczęta wezmą udział w zawodach na legendarnym torze w Heerenveen. 

Zawody Viking Race uznawane są za nieoficjalne mistrzostwa Europy dzieci i młodzieży. Dla młodych zawodników możliwość występu w faktycznej ojczyźnie łyżwiarstwa to wielkie przeżycie i nobilitacja, tym bardziej w Heerenveen na legendarnym torze lodowym Thialf, który w 2016 roku przeszedł renowację i robi jeszcze większe wrażenie.

Marta Dobrowolska miała już w zeszłym roku  okazję wystartować w zawodach w Heerenveen. W tym ponownie wywalczyło sobie to prawo dzięki znakomitemu występowi na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży, w której triumfowała w wieloboju w swojej grupie wiekowej, wywalczyła cztery medale na indywidualnych dystansach oraz krążek w biegu drużynowym.

W imprezie Viking Race zadebiutuje natomiast 13-letnia łyżwiarka Sparty Amelia Steć. To nagroda za znakomity występ w Ogólnopolskich Zawodach Dzieci w Sanoku, w których to Amelia nie miała sobie równych w klasyfikacji wielobojowej. Uzyskała najlepsze czasy w każdym z trzech wyścigów na 500 m. Z kolei w biegu na 1000 m uzyskała drugi rezultat.

Zawody odbędą się w dniach 2 i 3 marca.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi