03 01 2017

Mistrzowie stepowania w Grodzisku

03.01.2017, godz.: 09:45
Mistrzowie stepowania w Grodzisku
fot. Usłyszeć Taniec/YouTube

W różnorodnej i bogatej ofercie grodziskiego centrum kultury takiej propozycji jeszcze nie było. Na scenie CK wystąpią mistrzowie stepowania z unikatowym programem Usłyszeć taniec.

Jak zapowiadają organizatorzy, Usłyszeć tanie to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo. – Barwne widowisko, w którym taniec stanowi integralną część muzyki, a muzyka – tańca. Różne kultury muzyczne spotykają się w jednym miejscu, a tradycja i współczesność to synonimy. Projekt tworzą wybitni tancerze i muzycy, soliści widowisk w Europie i USA – podkreślają.

Twórcą projektu jest Mateusz Wójcik, który ukończył prestiżową Irish World Academy of Music and Dance. Jako pierwszy Polak został laureatem programu Riverdance Masterclass dla potencjalnych przyszłych tancerzy największego widowiska na świecie: Riverdance. Oprócz niego formację współtworzą Agata Teodorczyk – tancerka, choreograf i pedagog flamenco; ma na koncie występy w teatrach muzycznych w całej Polsce, a także za granicą. Karol Drzewoszewski jest z kolei uznanym artystą musicalowym i nauczycielem tego nurtu; półfinalista dwóch edycji programu Mam talent. Wreszcie Marta Czyż, tancerka jazzowa medalistka mistrz Polski i świata w tej właśnie odmianie tańca, absolwentka teorii tańca i choreografii na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie.

A na scenie artyści prezentują się tak…

Występ mistrzów stepowania w sali widowiskowej CK (ul. Spółdzielcza) odbędzie się 13 lutego o godz. 19.30. Bilety można rezerwować tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi