11 05 2019

Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi. Przyjdź i kibicuj!

11.05.2019, godz.: 16:01
Mistrzostwa Polski w wyciskaniu sztangi. Przyjdź i kibicuj!
fot. Mat. organizatora

12 maja, już po raz drugi w Pruszkowie, odbędzie się mocno obsadzony turniej wyciskania sztangi leżąc. Zmagania w randze mistrzostw Polski wciąż przyjmują chętnych, a będą w nich uczestniczyć zawodnicy z całego kraju. Nie zabraknie również atrakcji towarzyszących rywalizacji na pomoście.

– Celem zawodów jest popularyzacja aktywności ruchowej jako formy zdrowego stylu życia oraz propagowanie takiej dyscypliny siłowej jak wyciskanie sztangi leżąc, współzawodnictwo z poszanowaniem zasad fair play oraz integracja środowisk sportowych i organizacji zajmujących się kultura fizyczną. Mogą uczestniczyć członkowie klubów sportowych, stowarzyszeń oraz zawodnicy nie zrzeszeni, bez licencji, bez względu na miejsce zamieszkania – opowiadają organizatorzy turnieju.

Zawodnicy rywalizują bez koszulek specjalistycznych i bez opasek na łokcie. Aby zaliczyć wyciśnięcie ciężaru pośladki zawodnika muszą mieć stały kontakt z ławeczką, wolno jedynie oderwać od ziemi pięty i głowę. Będą rywalizować w kilku kategoriach: open Absolut Men, Open Absolut Women, Open Służb Mundurowych, Niepełnosprawnych, Wiekowych oraz w kategoriach wagowych.

Zawody zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Pruszkowa. Patronem medialnym natomiast jest – podobnie jak przed rokiem – portal GrodziskNews.pl.

Zawody odbędą się w hali sportowej Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego (MOS) przy ul. Gomulińskiego 4 w Pruszkowie. Start zawodów od godz.10.00.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi