07 12 2018

Minister: Będzie trzeci pas na A2, zlikwidujemy bramki w Brwinowie

07.12.2018, godz.: 08:01
Minister: Będzie trzeci pas na A2, zlikwidujemy bramki w Brwinowie
Fot. gddkia.gov.pl

Na czwartkowej konferencji prasowej minister infrastruktury poinformował, że podpisał program inwestycyjny na budowę trzeciego pasa na autostradzie A2. Ponadto zapowiedział likwidację bramek w Brwinowie.

Wczoraj w Obwodzie Utrzymania Autostrada A2 w Pruszkowie odbyła się konferencja prasowa zatytułowana „Praca dla Polski” z udziałem ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka. Podczas swojego wystąpienia minister oznajmił, że podpisał dokumenty mające prowadzić do rozbudowy A2. – Dzisiaj podpisałem program inwestycyjny dla budowy trzeciego pasa na autostradzie A2 między Łodzią a Warszawą – powiedział minister Adamczyk. Ma to oczywiście związek z planowaną budową Centralnego Portu Komunikacyjnego i spodziewanym zwiększeniu natężenia ruchu.

Zaznaczył również, że będą prowadzone jeszcze analizy eksperckie i to one dadzą odpowiedź ile tych pasów faktycznie powinno być, bo może się okazać, że po trzy pasy w każdą stronę to za mało i być może będzie konieczna większa rozbudowa.

Na tę chwilę inwestycja ma wyglądać tak, że na odcinku od węzła Łódź Północ do węzła Pruszków dobudowany zostanie trzeci pas ruchu, a od Pruszkowa do Konotopy – czwartego. Dobudowa ma być realizowana po wewnętrznych stronach obu jezdni wykorzystując szeroki pas oddzielający obecnie jezdnie, stanowiący właśnie rezerwę pod rozbudowę.

Minister przekazał też jeszcze jedną ważną rzecz dla kierowców. Chodzi o bramki w Brwinowie gdzie bardzo często dochodzi do kolizji i wypadków. – To miejsce będzie wreszcie bezpieczne dla użytkowników autostrady A2 – powiedział minister.

Prace przygotowawcze mają się rozpocząć niezwłocznie i trwać maksymalnie do 2021 r., a icj szacowany koszt to 7 mln zł. Budowa natomiast powinna potrwać nawet do trzech lat z uwagi na fakt, iż prace powinny być prowadzone bez zamykania odcinka dla ruchu. Łączny koszt rozbudowy A2 o jeden pas ruchu to koszt około 600 mln zł. Ostateczny czas, który będzie niezbędny na realizację zadania zostanie ustalony po przeprowadzeniu prac przygotowawczych.

 

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi