03 01 2017

Milanowianie o budżecie obywatelskim podyskutują na forum

03.01.2017, godz.: 07:42
Milanowianie o budżecie obywatelskim podyskutują na forum

Do 15 stycznia mieszkańcy Milanówka mogą zgłaszać propozycje projektów inwestycji do zrealizowania w ramach budżetu partycypacyjnego w 2017 roku. Być może w podjęciu decyzji, dokonaniu właściwego wyboru pomoże milanowianom spotkanie, które odbędzie się w magistracie już w środę (4 grudnia) o godz. 18.00.

Jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia urzędnicy ogłosili nabór propozycji inwestycyjnych do budżetu obywatelskiego. Cel? Wyłonić zadania, które zostaną zrealizowane z trzeciej już puli środków oddanych „w ręce” mieszkańców.

Do wydania będzie 300 tys. zł, przy czym na jedno zadanie można przeznaczyć maksymalnie 150 tys., dzięki temu zrealizowane zostaną co najmniej dwa projekty do końca danego roku budżetowego. Niezależnie od tego, czy będzie to zadanie dotyczące jednego rejonu czy też całego miasta.

Osoby, które chciałyby się dowiedzieć więcej na temat przygotowania trzeciej edycji budżetu partycypacyjnego powinny przyjść na środowe spotkanie. Do dyspozycji milanowian będzie Zespół ds. Budżetu Obywatelskiego, przedstawiony zostanie przebieg procesu budżetowego, z orientacyjnymi terminami włącznie, urzędnicy podpowiedzą, jak poprawnie wypełnić wniosek zgłaszający projekty inwestycyjne.

Omówione zostaną także rodzaje inwestycji możliwych do podjęcia.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi