06 04 2018

Milanówek otworzy ogrody po raz trzynasty. Złóż propozycje do programu imprezy

06.04.2018, godz.: 19:33
Milanówek otworzy ogrody po raz trzynasty. Złóż propozycje do programu imprezy

Milanówek szykuje się do organizacji kolejnej odsłony Festiwalu Otwarte Ogrody. Rozpoczął nabór pomysłów imprez i innych elementów, które mogłyby znaleźć się w festiwalowym programie.

Festiwal odbywa się cyklicznie od 2005 roku, a jego pomysłodawcami są Magdalena Prosińska i Łukasz Willmann. W Podkowie za jego organizację odpowiada miejscowe Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich, które dba o to, aby oprawa oraz program imprezy stały na wysokim poziomie. Tegoroczna odsłona Otwartych Ogrodów będzie tym bardziej wyjątkowa, że ma nawiązywać do jubileuszu 90-lecia powstania miasta-ogrodu. Miejsca, z którym związanych było i jest wiele postaci ze świata kultury i sztuki.

– Otwarte Ogrody to autorski projekt, u którego podstaw leżały przemyślane koncepcje i założenia. Zarówno autorzy, jak również współinicjatorzy Festiwalu Otwarte Ogrody w poszczególnych miastach i dzielnicach, kierowali się określoną metodyką i szeregiem zasad takich jak format i styl projektu, zasady organizacyjne i uczestnictwa w projekcie, wspólna identyfikacja wizualna projektu, promowane wartości kulturowe, społeczne, estetyczne i moralne, które muszą być przestrzegane przez osoby, które dzisiaj i w przyszłości chcą organizować Festiwal – podkreślają organizatorzy tej wieloletniej już inicjatywy.

Przed nami już XIII edycja Festiwalu Otwarte Ogrody, który w tym roku odbędzie się w dniach 8-10 czerwca.

To świetna okazja do spotkań, rozmów, poznawania ludzi i miejsc, do kreatywnego i aktywnego spędzania czasu.Gorąco zapraszamy do współtworzenia wydarzenia, które pozwala spojrzeć z innej perspektywy na nasze miasto! – zachęcają organizatorzy. Co trzeba zrobić, by się zgłosić? Wystarczy zapoznać się z regulaminem i przynieść wypełniony formularz zgłoszeniowy do sekretariatu MCK przy ul. Kościelnej 3! – dodają.

Aplikacje można składać do 14 maja włącznie. Więcej informacji pod numerem tel. 22 758 32 34 lub adresem mailowym: sekretariat@mckmilanowek.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi