03 12 2018

Mieszkańcy uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy

03.12.2018, godz.: 11:40
Mieszkańcy uniemożliwili jazdę pijanemu kierowcy
fot. Pixabay

To się nazywa postawa obywatelska. W niedzielne popołudnie w Jaktorowie-Kolonii, przechodnie na widok kierowcy pod wyraźnym wpływem alkoholu, odebrali mu kluczyki i poczekali na przyjazd policji. Takie zachowanie uchroniło być może przed poważnym wypadkiem drogowym – podkreślają policjanci z grodziskiej komendy.

Informacje o odpowiedzialnym zachowaniu mieszkańców jaktorowskiej gminy napłynęły do nas od czytelników. – Klienci nowo otwartego wczoraj sklepu Dino w Jaktorowie zatrzymali pijanego kierowcę, który przyjechał na zakupy, i wezwali policję – napisał do redakcji jeden z nich.

Policja potwierdza. – Rzeczywiście, trzeba podkreślić i pochwalić obywatelską postawę mieszkańców, którzy widząc nietrzeźwego kierowcę uniemożliwili mu dalszą jazdę. Do zdarzenia doszło około godz. 14.00 przy ul. Żyrardowskiej w Jaktorowie-Kolonii – mówi nam asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

Po odebraniu kluczyków kierowcy peugeota mieszkańcy wezwali policję. Funkcjonariusze szybko potwierdzili, że mężczyzna jest pijany. – Badanie wykazało około 2,5 promila alkoholu w organizmie 51-letniego mężczyzny, obywatela Białorusi – dodaje Katarzyna Zych.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi