10 11 2016

Mieszkańcy ocenili urzędników

10.11.2016, godz.: 16:46
Mieszkańcy ocenili urzędników
Fot. GrodziskNews.pl

Żabiowolski magistrat opublikował wyniki oraz podsumowanie ankiety, w której mieszkańcy oceniali między innymi jakość pracy i obsługi urzędniczej oraz wyrażali opinie na temat samego budynku urzędu. Blisko dwie trzecie respondentów pozytywnie oceniło pracę urzędników.

W anonimowej ankiecie – w której wystarczyło podać naszą płeć, przedział wiekowy i  częstotliwość korzystania z usług magistratu – mieszkańcy oceniali m.in. kompetencje pracowników magistratu, ich uprzejmość, zaangażowanie. Włodarze chcieli również poznać zdanie mieszkańców co do samego budynku urzędu i jego najbliższego otoczenia. W formularzu mogli również odpowiedzieć na pytania, czy oznakowanie pomieszczeń jest czytelne, czy liczba miejsc parkingowych jest wystarczająca, a także czy budynek i teren wokół jest estetyczny.

Na końcu wystawiali zaś ogólną ocenę poziomu obsługi w urzędzie: pozytywną lub negatywną, a także co by zmienili w organizacji urzędu, aby podnieść poziom obsługi. Magistrat opublikował wyniki ankiety.

Do urzędu wpłynęły 72 formularze, 61 proc. ankietowanych pozytywnie oceniło poziom obsługi. 14. proc. stwierdziło, że nie ma zdania, zaś 25 proc. wystawiło ocenę negatywną. – Analiza wyników wskazuje, że najistotniejszymi elementami są czas potrzebny na załatwienie sprawy oraz kompetencje pracowników. Jako znacznie mniej istotna wskazana została estetyka zewnętrzna i wewnętrzna budynku urzędu gminy – czytamy w komunikacie wydanym przez Halinę Wawruch, wójta Żabiej Woli. – Zauważalna jest również negatywna ocena czytelności strony internetowej. Koniecznym działaniem zmierzającym do poprawienia tego aspektu jest zmiana szablonu strony internetowej, który będzie dostosowany do poprawnego wyświetlania i wygodnego korzystania na urządzeniach mobilnych. Nowa wersja strony internetowej powinna zostać oddana do użytku mieszkańców w pierwszej połowie przyszłego roku – dodała.

Wawruch przyznała jednocześnie, że gruntowna modernizacja budynku urzędu oraz jego otoczenia nie mieści w ramach realizacji ze środków własnych gminy i będzie możliwa jedynie wtedy, gdy pojawi się odpowiedni konkurs na dofinansowania ze środków zewnętrznych.


Pełną treść omówienia znajdziecie tutaj.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi