15 06 2018

Mieszkańcy mają głos. Referendum w sprawie lotniska już w niedzielę

15.06.2018, godz.: 10:09
Mieszkańcy mają głos. Referendum w sprawie lotniska już w niedzielę

17 czerwca odbędzie się referendum, w którym mieszkańcy Baranowa opowiedzą się za budową Centralnego Portu Komunikacyjnego lub będą przeciwni inwestycji. Głosujący odpowiedzą: tak lub nie na dwa referendalne pytania.

Decyzję o przeprowadzeniu referendum na życzenie mieszkańców podjęła baranowska rada gminy. Powód? Społeczność Baranowa ma spore wątpliwości co do kształtu i brzmienia specustawy. Od początku mówiono, że jest zrobiona niechlujnie i wielu elementach niekorzystna dla mieszkańców. Dla przykładu, ci liczą na to, że ich ziemie zostaną odkupione, ale w ustawie jest również mowa o wywłaszczeniach.

Mieszkańcy pójdą więc na referendum i odpowiedzą na następujące pytania: „Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego w obszarze gminy Baranów?” oraz „Czy zgadzasz się na warunki rozliczeń zaproponowane przez rząd w związku z budową Centralnego portu Komunikacyjnego?”.

Referendum potrwa w godzinach od 7.00 do 21.00 w czterech lokalach obwodowych komisji. W budynku baranowskiej szkoły podstawowej przy ul. Armii Krajowej 49 głosować będą mieszkańcy miejscowości Baranów, Kopiska Holendry Baranowskie A i B, Drybus, Stanisławów, Osiny, Basin, Cegłów, Murowaniec i Gole, Karolina i Bronisławów.

W gminnym przedszkolu w Cegłowie do referendum pójdą mieszkańcy miejscowości Karolina i Bronisławów (lokal przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych). W budynku podstawówki w Bożej Woli (ul. 1 Maja 13; lokal przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych) znajduje się obwód przeznaczony dla mieszkańców wsi Żaby oraz całej Bożej Woli.

Wreszcie w SP w Kaskach mieścić się będzie lokal referendalny dla mieszkańców miejscowości: Buszyce-Strumiany, Wyczółki, Nowa Pułapina, Stara Pułapina, Regów, Gongolina, Kaski i Kaski Budki.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi