17 05 2018

Miasteczko ruchu rowerowego w Podkowie

17.05.2018, godz.: 19:08
Miasteczko ruchu rowerowego w Podkowie
fot. Podkowalesna.pl

Przetargi na stałe miasteczko rowerowe w Milanówku jeden po drugim palą na panewce, za to kolejny sezon rzędu czasowe miasteczko ruchu drogowego powstanie w Podkowie. Cel? Oswoić najmłodszych uczestników ruchu z przepisami i różnymi sytuacjami na drodze.

Miasteczko w Podkowie zostanie rozstawione we wtorek 22 maja na boisku szkolnym przy Szkole Podstawowej im. Bohaterów Warszawy. – W czasie praktycznych ćwiczeń na placu manewrowym dzieci będą mogły oswoić się z jazdą po ulicach, nauczyć bezpiecznego poruszania się po drogach oraz podejść do części praktycznej egzaminu na kartę rowerową. Na terenie miasteczka zostaną zaaranżowane alejki ze specjalnych mat, które odwzorują układ ulic oraz najważniejsze elementy spotykane na prawdziwych drogach, takie jak rondo, skrzyżowanie z drogą podporządkowaną, przejście dla pieszych oraz przejazd kolejowy przed którym należy dostosować się do znaku STOP. Symulacja prawdziwych ulic ze znakami daje możliwość poznania zasad ruchu drogowego i nabycia płynności w poruszaniu się zgodnie z obowiązującymi zasadami. Na torze przeszkód dzieci będą mogły poćwiczyć technikę jazdy na rowerze – poinformowała Podkowa.

– Miasteczko stanowi element edukacji z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Będzie ono udostępnione do godziny 15.00. Zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą doskonalić swoje umiejętności  podczas jazdy na rowerze – dodają organizatorzy inicjatywy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi