15 05 2018

Miasteczko Rowerowe, czyli coraz większy znak zapytania

15.05.2018, godz.: 19:25
Miasteczko Rowerowe, czyli coraz większy znak zapytania

Maleją szanse na wybudowanie Miasteczka Ruchu Rowerowego w Milanówku. W szóstym już przetargu na to zadanie wpłynęła wprawdzie jedna oferta, ale przeszło dwukrotnie przewyższa budżet założony przez magistrat.

Czego konkretnie dotyczy zadanie? Chodzi o budowę obiektu na ul. Żabie Oczko na przy Zespole Szkół Gminnych nr 3. W miasteczku mają się znaleźć zminiaturyzowane jezdnie, chodniki, przejścia dla pieszych, znaki drogowe, jak również oświetlenie i elementy małej architektury. Projekt powinien przewidywać jak największą ilość elementów i sytuacji jakie rowerzyści mogą spotkać na drogach, znajdą się tam m.in. różne modele skrzyżowań, wysepkę kanalizująca ruch, przynajmniej jeden próg zwalniający, ścieżki rowerowe, drogę jednokierunkową, sygnalizację świetlną, przejścia dla pieszych itp.

Tyle teoria, a rzeczywistość wygląda gorzej. Pięć wcześniejszych przetargów kończyło się niepowodzeniami – oferty by albo zbyt wysokie, albo w ogóle ich nie było. Przy szóstym podejściu mamy do czynienia z tą pierwszą opcją.

Firma IN TEC Plan zażyczyła sobie za budowę miasteczka 369 tys. zł, podczas gdy Milanówek zabezpieczył na ten cel 178 tys. – ponaddwukrotnie mniej. To oznacza prawdopodobnie unieważnienie kolejnego przetargu.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi