04 06 2019

Marszałek uhonoruje nauczycieli zdolnej młodzieży. Ruszył konkurs

04.06.2019, godz.: 17:06
Marszałek uhonoruje nauczycieli zdolnej młodzieży. Ruszył konkurs
fot. Pixabay

Ruszył nabór w konkursie Opiekun Stypendysty Roku 2018/2019. Organizatorzy szukają aktywnych, zaangażowanych nauczycieli, pedagogów, którzy motywowali do pracy i opiekowali się stypendystami programów edukacyjnych realizowanych przez samorząd Mazowsza. Wyłonionych zostanie w sumie 36 laureatów. Zgłoszenia do 19 czerwca.

Niezwykle ważnym elementem programów stypendialnych jest praca nauczyciela – opiekuna stypendysty. To on pomaga w kształtowaniu postaw i rozwoju ucznia, a także odkrywa i rozbudza jego talent. Dlatego też wsparcie uczniów przez pedagogów może być kluczowe w uzyskaniu przez nich jak najlepszych wyników i stypendium.

– Za sukcesem uczniów bardzo często stoją zaangażowani nauczyciele i pedagodzy. Dlatego już po raz drugi postanowiliśmy docenić i wyróżnić tych, którzy wspierali i służyli pomocą, pełnili rolę nie tylko nauczyciela, ale także doradcy dla naszych stypendystów – mówi Elżbieta Lanc członek zarządu województwa mazowieckiego.

Konkurs skierowany jest do nauczycieli – opiekunów, pedagogów szkolnych albo doradców zawodowych, którzy sprawowali opiekę dydaktyczną nad stypendystami realizującymi Indywidualny Plan Rozwoju Edukacyjnego Ucznia w roku szkolnym 2018/2019 w ramach „Mazowieckiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych – najlepsza inwestycja w człowieka” oraz „Mazowsze – stypendia dla uczniów szkół zawodowych”. Teraz pora wybrać najlepszych z nich.

W konkursie zostanie wyłonionych maksymalnie 36 laureatów – po 18 laureatów w ramach każdego z programów stypendialnych. Każdy z nich otrzyma po 3 tys. zł. Wręczenie nagród odbędzie się we wrześniu podczas uroczystej gali.

Aby wziąć udział w konkursie należy opisać swoją współpracę ze stypendystą podczas tworzenia i realizacji Indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego/zawodowego ucznia. Formularz należy przesłać do 19 czerwca br. na adres: Mazowieckie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie, 00-236 Warszawa, ul. Świętojerska 9.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi