27 12 2017

Które inwestycje w budżecie obywatelskim wskazali mieszkańcy?

27.12.2017, godz.: 17:10
Które inwestycje w budżecie obywatelskim wskazali mieszkańcy?
fot. Pixabay

Tuż przed świętami zakończyło się głosowanie mieszkańców, które miało wskazać inwestycje do zrealizowania w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego w Milanówku. Urzędnicy podkreślają, że zainteresowanie głosowaniem było spore, ale na choćby wstępne wyniki trzeba jeszcze poczekać.

Przypomnijmy, że w budżecie partycypacyjnym na 2018 rok znajdzie się 300 tys. zł, a na jedną inwestycję będzie można wydać maksymalnie połowę tej kwoty, co automatycznie oznacza, że wykonane zostaną przynajmniej dwa przedsięwzięcia. Jakie? O tym decydowali sami mieszkańcy, którzy oddawali głosy za pośrednictwem ankiet – zarówno internetowych, jak i papierowych. Wybierać mogli z poniższej listy propozycji:

1) Bezpieczny ratownik 2018 – zakup umundurowania i sprzętu ratowniczego, modernizacja ogrodzenia ochotniczej straży pożarnej (koszt około 150 tys. zł).
2) Wydłużenie czasu dostępności ścianki wspinaczkowej w Szkole Podstawowej nr 1 przy ul. Szkolnej (koszt ok. 20 tys. zł.).
3) Budowa systemu monitoringu zapylenia powietrza w mieście (koszt ok. 25 tys. zł.).
4) Ciemnia fotograficzna (ok. 22 tys. zł).
5) Informacyjna ściana LED w centrum Milanówka (koszt ok. 150 tys. zł).
6) Muzyczna sala prób (koszt ok. 45 tys. zł).
7) Budka nietelefoniczna, której znajduje się aparat telefoniczny informujący np. aktualnych wydarzeniach kulturalnych (koszt ok. 18 tys. zł).
8) Modernizacja placu zabaw przy boisku orlik (ok. 150 tys. zł).
9) Grawerowane adresatki dla psów (10 tys. zł).

Choć głosowanie zakończyło się 21 grudnia, to na wyniki doczekamy się dopiero po nowym roku. Wiadomo jednak, że do urzędu wpłynęło ponad 600 ankiet.

– Ponad 300 formularzy otrzymaliśmy w formie papierowej i drugie tyle drogą elektroniczną. Musimy te karty dokładnie przejrzeć i zliczyć poszczególne głosy. Według założonego wcześniej harmonogramu. Lista inwestycji powinna zostać opublikowana do 12 stycznia, ale być może uda się zrobić to nieco wcześniej – mówi nam Daria Gągała z milanowskiego magistratu.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi