05 05 2017

Książenicki bieg już w niedzielę

05.05.2017, godz.: 19:20
Książenicki bieg już w niedzielę
Fot. Facebook/Biegam w Książenicach

7 maja do Książenic znów zjadą się miłośnicy biegania i zdrowego stylu życia. Piąta edycja „BiegamBoLubię w Książenicach” może jednak zaskoczyć biegaczy przyzwyczajonych do programów poprzednich edycji. Formuła zwodów będzie inna, a głównym celem imprezy będzie pomoc chorej mieszkance książenickiego osiedla.

Formuła tegorocznej edycji będzie znacznie odbiegać od tego co widzieliśmy choćby w 2016 r. – Bieg odbędzie się pod hasłem: “Każde Twoje okrążenie ma znaczenie!”. Zamiast ścigania się na kilku dystansach biegacze będą starali się pokonać jak największą ilość okrążeń o dystansie ok. 600 metrów. Za każde zaliczone okrążenie nasi sponsorzy przekazują złotówkę na pomoc małej Teresce, mieszkance książenickiego osiedla. Dziewczynka urodziła się z rzadką chorobą genetyczną i od czwartego miesiąca życia przechodzi rehabilitację w szerokim zakresie –  mówią organizatorzy imprezy. Mają również nadzieję, że nowa formuła biegu zachęci do biegania osoby, które dotychczas obawiały się wystartować na dłuższych dystansach. Ponadto świadomość, że swoją aktywnością uczestnicy mogą również pomóc, doda energii i zmobilizuje do pokonania większej ilości okrążeń.

Aby wziąć udział w zawodach należy się zapisać (wpisowe 10 zł). Będzie to można zrobić w dniu imprezy – biuro, które zostanie zorganizowane przy Szkole Podstawowej w Książenicach będzie czynne od godz. 9.00. Sama impreza natomiast wystartuje godzinę później i potrwa do 13.00. Do imprezy będzie można dołączyć przez cały czas jej trwania. Pierwszych 600 osób, które zapiszą się na bieg otrzyma pamiątkowy medal. Kolejni chętni – certyfikaty z ilością pokonanych okrążeń. Co ciekawe nie jest istotne czy dany dystans zostanie pokonany biegiem czy spacerem, najważniejsza jest ilość pokonanych „kółek”.

Na mecie zawodów na uczestników będzie czekał ciepły posiłek, na najmłodszych biegaczy organizatorzy przygotowali wiele atrakcji. – Tegoroczna sportowa niedziela to świetna okazja nie tylko do bicia własnych rekordów, ale także wspaniała lekcja empatii i solidarności. Liczymy na dużą frekwencję, zarówno dorosłych jak i tych młodszych biegaczy – podkreślają organizatorzy.

Więcej informacji dostępnych jest na profilu facebookowym biegu  oraz na stronie internetowej www.biegamwksiazenicach.pl

Patronem medialnym imprezy jest portal GrodziskNews.pl
Bieg Ksiazenica_FB

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi