05 08 2019

Kolejny plenerowy seans przed nami

05.08.2019, godz.: 09:52
Kolejny plenerowy seans przed nami

Podkowiański cykl „Kino na dechach” trwa. W najbliższą sobotę widzowie będą mogli zobaczyć film dokumentalny o początkach kinematografii.

W Podkowie Leśnej plenerowe projekcje odbywają w ramach cyklu „Kino na dechach” przed Pałacykiem Kasyno. Poprzednio wyświetlane były filmy „Maria Skłodowska-Curie” ze znakomitą kreacją Karoliny Gruszki oraz „Przedszkolanka” z Maggie Gyllenhaal, czy „Tully” z Charlize Theron. 10 sierpnia (sobota) zostanie wyświetlony kolejny film, tym razem dokumentalny. Widzowie będą mogli zobaczyć obraz Thierry’ego Frémauxa „Bracia Lumière” pokazującego początki kina, które stały się podwalinami dzisiejszej kinematografii.

„Bracia Lumiere”
W 1895 roku Louis i Auguste Lumière wymyślili kinematograf i nakręcili pierwsze w historii filmy, takie jak: „Wyjście robotników z fabryki” czy „Polewacz polany”. Z czasem, usprawniając pracę kamery, doskonaląc kompozycję kadru, wprowadzając duble i śmiało eksperymentując z efektami specjalnymi, położyli podwaliny pod dzisiejszą sztukę filmową. Spośród nakręconych przez nich ponad 1400 produkcji, Thierry Frémaux wybrał 114 obrazów, wśród których znalazły się klasyczne arcydzieła, jak i zaskakujące, nieznane dotychczas filmowe odkrycia. Wszystkie one – zrekonstruowane cyfrowo w jakości 4K – zostały zebrane dla uczczenia wspaniałego dziedzictwa braci Lumière.

Początek seansu o godz. 21.00. Wstęp wolny.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi