29 04 2018

Kolejny gol Wieteski w ekstraklasie. Historyczny wyczyn

29.04.2018, godz.: 10:30
Kolejny gol Wieteski w ekstraklasie. Historyczny wyczyn
fot. ekstraklasa.tv

To bez wątpienia znakomity sezon dla Mateusza Wieteski. Wychowanek grodziskiej Pogoni, a obecnie ekstraklasowy obrońca Górnika Zabrze, zdobył w sobotę już siódmego gola w bieżących rozgrywkach. Nie tylko przyczynił się do prestiżowej wygranej z Lechem, lecz także został najbardziej bramkostrzelnym obrońcą w lidze!

Kariera Wieteski rozwija się bardzo dynamicznie i nic nie wskazuje na to, by miała zwolnić tempo. 21-latek zdobył wczoraj gola na 2:0 dla Górnika w wygranym przez ten zespół meczu w Poznaniu 4:2. Do siatki trafił dzięki dobiciu strzału Szymona Żurkowskiego. Ostatecznie Górnicy wygrali na stadionie przy Bułgarskiej po raz pierwszy od 2003 roku, zaś Wieteska może poszczycić się mianem naskuetczniejszego defensora w ekstraklasie. W bieżących rozgrywkach zaliczył bowiem już siódme trafienie.

Wieteska zapisał się już także w historii zabrzańskiego klubu jako obrońca z największą liczbą strzelonych goli przez zawodnika na tej pozycji w jednym sezonie. Do tej pory po sześć trafień w jednych rozgrywkach zaliczali Tadeusz Dolny i Henryk Wieczorek. Było to na początku lat 80.

A sezon się przecież jeszcze nie skończył. Górnik wciąż walczy o pierwszą czwórkę ekstraklasy, zaś Mateusz jest niezmiennie podstawowym graczem zespołu Marcina Brosza.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi