12 01 2018

Kolejne sprzeciwy ws. zachodniej obwodnicy

12.01.2018, godz.: 11:54
Kolejne sprzeciwy ws. zachodniej obwodnicy
Fot. GrodziskNews.pl

Do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynęły kolejne pisma, które są głosami sprzeciwu budowy zachodniej obwodnicy Grodziska Mazowieckiego.

O zachodniej obwodnicy i problemach związanych z jej budową opisywaliśmy wielokrotnie. W ostatnim czasie jednak grodziski magistrat opublikował pisma, które wpłynęły do Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego mające na celu wstrzymanie postępowania administracyjnego w sprawie budowy tej trasy.

Do wojewody wpłynęło w tej sprawie pięć pism z czego trzy były niemal identyczne, a jedno zostało wycofane. W dokumentach tych czytamy m.in. że „nie było rzetelnych konsultacji w sprawie wyboru wariantów przebiegu Obwodnicy Zachodniej”, a raczej „atrapa konsultacji siłami <<swoich>> ludzi dla wariantu <<podstawowego>>”. Ponadto zdaniem protestujących ukrytym celem obwodnicy jest to, aby stała się jedną z miejskich ulic spajającą strefę przemysłową z układem drogowym Grodziska co ma potwierdzać wybrany wariant. W piśmie jest również odniesienie do Centralnego Portu Komunikacyjnego i planowanej Autostradowej Obwodnicy Warszawy – „W nowej sytuacji, gdy w związku z planami budowy Centralnego Portu Lotniczego ma być budowana autostradowa obwodnica W-wy, biegnąca śladem opracowanego przez grodziską gminę wariantu alternatywnego, to budowa Obwodnicy Zachodniej straciła sens”.

O odniesienie się do tych pism poprosiliśmy burmistrza Grodziska. – Te dokumenty są „dziełem” kilku osób, które chcą zablokować tak ważną inwestycję. Nie powinny mieć jednak wpływu na postępowanie, ponieważ nie odnoszą się przedmiotowo do sprawy, ale celowo je opublikowaliśmy, aby mieszkańcy mogli zobaczyć z czym się zmagamy. Natomiast co do dalszych działań to w ciągu tygodnia powinniśmy mieć ponowną ocenę oddziaływania na środowisko. Później zostanie ona przekazana do wojewody, który powinien w niedługim czasie wydać pozwolenie na budowę. Następnie zainteresowane strony będą miały czas, aby się od tej decyzji odwołać, choć mamy nadzieję, że tak się nie stanie. Gdyby jednak odwołania się pojawiły, są rozpatrywane w ciągu miesiąca bezpośrednio przez resort infrastruktury. Chcielibyśmy, aby przetarg został ogłoszony w pierwszej połowie tego roku, ale w zaistniałej sytuacji ciężko podać jakiś konkretny termin – mówi nam Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

Pisma, o których mowa są dostępne poniżej.
Pismo w sprawie nr 1
Pismo w sprawie nr 2
Pismo w sprawie nr 3
Pismo w sprawie nr 4
Pismo do RDOŚ

16

Dodaj Komentarz

 • marek

  Szkoda, że nie poznamy z imienia i nazwiska tych osób, rozumiem ochronę danych osobowych, ale te osoby nie powinny wstydzić się swoich przekonań, przecież urzędnicy i tak wiedzą kto to, a ja np. też chciałbym wiedzieć czy to nie słynny upierdliwy Pan Andrzej z „Pytań do Burmistrza” czy były/obecny radny bezradny z Łąk, który zasłynął tylko z protestów…

 • Taka prawda

  Ludzie, dla 99% mieszkańców Grodziska ta obwodnica to zbawienie! Ten 1% to ludzie, których działki albo domy stracą na wartości bo obok będzie obwodnica. Tak już jest że nie da się robić rzeczy uciążliwych żeby, ktoś gdzieś nie ucierpiał. Ale życie w demokratycznym państwie wiąże się też z pewnymi uciążliwościami. Każdy z nas dobrze wie jak teraz jedzie się przez Grodzisk ok 16-17 – to jest masakra. Korki, korki i jeszcze raz korki!

 • Kapelusznik

  Znajdą się takie 4 m***y, przez które całe miasto stoi zakorkowane i od 14 lat czekamy na obwodnicę, która miała już dawno powstać. W takiej sytuacji powinna zadziałać spec ustawa i szybko rozprawić się z tymi wojującymi ludźmi.

 • atri

  To w rzeczywistości są tylko dwa odwołania, jedno jest totalnie nie merytoryczne, drugie ma trochę sensu w przypadku faktycznego planu budowy tego wielkiego lotniska. ALe czytając te pisma mam wrażanie że to tylko po to aby zablokować tę inwestycję.

  • ola

   Tej obwodnicy i tak nie będzie. To jest gra na zwłokę.
   Wybory tuż tuż. Czas zmienić włodarza na takiego, co nie będzie mówił bajek, a zacznie działać z pożytkiem dla mieszkańców, czas na takiego który zamiast budować sklepy, segmenty, apartamentowce , zacznie budować ronda tak jak napisał ,,adamos” i drogi, których u nas nie ma.

   • Hansik

    Co to ma do wyborów? Przecież Benek i tak wygra w cuglach.

    • ola

     jak będziesz na niego głosował to pewnie tak.
     Ja na niego nigdy nie głosowałam i głosować nie będę .
     Bajek mam dosyć jak czytam dziecku.
     Może mieszkańcy pójdą wreszcie po rozum i zrozumieją co tu się wyprawia.

     • Hansik

      To pewnie pisma Twojego autorstwa…

   • marek

    Olu, obwodnicy nie buduje włodarz, o którym piszesz, tylko województwo, i jeśli obiecywał, że startujemy – obiecywał Mu to Struzik. Ale to tłumaczenie, że białe jest białe… Drogi powstają, ale przypomnę, że przy każdej jest taka „ola”, co to jej przeszkadza wszystko i ciągnie się to miesiącami. Pomijam tekst o budowaniu sklepów przez Benka, bo nie mam ochoty na śmiech w tym momencie… To płakać trzeba, że tacy jak Ty nie próbują myśleć.

 • adamos

  Dajcie już spokuj z tą obwodnica…. i tak i tak nigdy jej nie będzie. Jedyny sposob to skrzyknac sie rano ok 7.30 i ok 16.30 w kilkaset czy nawet w tysiącu zablokować przejscie dla pieszych kolo galeri. Jak sie zrobi korek do autostrady do pruszkowa i do żyrardowa to może ktoś w koncu pojmie ze przez miasto nie da sie normalnie przejechac.Przejechanie przez takie miasteczko jak nasze zajmuje obecnie 30 min w szczycie. Mam pismo ( skladalem )z zarzadu drog poparte pismem ze SM na przebudowe skrzyzowania w centrum na tzw bezkolizyjne…. cos czego olkowski nie mogl ogarnac przez wiele lat SM i moje pismo wyprostowalo sytuacje i najprawdopodobniej bedzie przebudowane( tzn zmieniona sygnalizacja ) i jesli redakcja chce mogę wyslac mail. I jakoś jak to mnie tu nazywaja kierowczyna chce cos zrobic zeby sie po tym miescie jezdzilo troszke lepiej. Na cholere wlodarz stawia jakas handlową stodole kolo shela zamiast zrobic rondo ( ale takie prawdziwe ) zeby rozladowac ruch… caly grodzisk od pewnego czasu to kleska komunikacyjna.

  • Bohdan Knor

   …bo ta STODOLA HANDLOWA przyniesie mu krocie do portfela,co to przez tyle lat nie rozpracowales naszego kochanego „benka” ???

   • adamos

    Rozpracowalem… juz dawno dawno bohdan… zwlaszcza ze stodola na jego prywatnym placu

    • andriu

     Ależ wy wszyscy dajecie się w konia robić przez te grodziskie władze.
     Oni bogacą się z roku na rok kosztem mieszkańców, a wy i tak na nich głosujecie i za nimi obstajecie.
     A obwodnicy jak nie ma tak i nie będzie.
     Obwodnicy nie buduje Grodzisk, ale zadaniem władz jest zabieganie o jej wybudowanie. Ponad 20 lat , to chyba za długo, nie prawdasz ?
     Inne miasta się tak nie wynoszą i mają i nawet nikt wstęg ani dywanów nie rozciagał.

     • adamos

      Zacytuje …. alez dajecie sie robic w konia….. podaj pomysl a nie jeden z grodziska ci slono zaplaci i na niebiosa wniesie…. jak podasz pomysl jak wyrwac chwast prsyrosniety korzeniem do stolka od 25 lat

 • OLIX

  Trzeba być totalnym idiotą by twierdzić że obwodnica to zbawienie.Czy zastanowiliście się że ten wasz burmistrz robi was w „wała” i wodzi was za nos jak chce?

  • xxxx

   o, i tu jesteś ola? trzeba było jeszcze przez telefon podyktować te odwołania, byłaby 4 wersja tego samego w formie mp3 😉

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi