12 01 2015

Kolejne podróbki w Wólce

12.01.2015, godz.: 07:50
Kolejne podróbki w Wólce
fot. KPP Piaseczno

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego w jednym ze sklepów w Wólce Kosowskiej zarekwirowali ponad 3 tys. sztuk podrobionej odzieży. Właściciel odpowie za handel podróbkami.

Policjanci otrzymali informację, że na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej 40-letni Rosjanin sprzedaje podrobione czapki i skarpety znanych marek. Gdy weszli do sklepu obcokrajowca dokładnie przyjrzeli się oferowanemu towarowi, który był opatrzony logotypami światowych firm. Od razu rzuciła im się w oczy niska jakość towaru, co mogło świadczyć o tym, że są to podróbki.

Gdy byli pewni, że nie są to oryginały, policjanci zarekwirowali 2,3 tys. sztuk skarpet i 800 czapek, a także 8 tys. zł na poczet przyszłych kar. Wartość zarekwirowanego towaru oszacowano na około 10 tys. zł.

40-letni Rosjanin został zatrzymany. Za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności nawet do pięciu lat.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi