08 09 2018

Jutro biegniemy dla Igi

08.09.2018, godz.: 10:45
Jutro biegniemy dla Igi
Fot. Facebook/Biegam w Książenicach

Znana i popularna impreza biegowa w Książenicach zbliża się dużymi krokami.   Szósta odsłona „Biegam, bo lubię” odbędzie się już jutro. Oprócz standardowego biegu na 5 km, będzie także charytatywny bieg dla Igi z rozszczepem kręgosłupa. Zachęcamy do udziału w imprezie.

Książenicki bieg na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń sportowych w naszym powiecie. Jest organizowany od 2013 r. i z każdą edycją przybywa chętnych, aby wziąć udział w rywalizacji. Tegoroczna edycja już w niedzielę, a dystansem głównym ma być pięciokilometrowa pętla.

W tym roku równie ważnym co kwestia sportowa, będzie aspekt charytatywny. Podczas imprezy odbędzie będą bowiem bieg charytatywny, z którego dochód zostanie przekazany na pomoc małej Idze z Marynina, która urodziła się z rozszczepem kręgosłupa. Dziewczynka wymaga leczenia i intensywnej rehabilitacji, bowiem tylko to daje jej szansę na samodzielne życie w przyszłości.

Choć internetowe zapisy już się zakończyły, na bieg wciąż można się zgłosić. Dziś można to zrobić na recepcji Strefy Ruchu w Książenicach (ul. Młodości 6) w godz. 10.00–18.00, a w niedzielę w biurze zawodów, które zostanie zlokalizowane w miasteczku biegowym. W godz. 7.00–9.00 można się dopisać na bieg na 5 km, natomiast na bieg charytatywny w godz. 9.00–13.15. Limit uczestników obu biegów: 800 osób.

Prócz biegania, na imprezie będzie też zlot food tracków, strefa relaksu i wypoczynku, strefa zabawy dla najmłodszych, konkursy z nagrodami, pokazy tańca i zespołów lokalnych. Nie zabraknie również oprawy filmowej i fotograficznej, a także muzycznej w wykonaniu profesjonalnego DJ-a.

Patronem medialnym wydarzenia jest portal GrodziskNews.pl.

Przybywajcie, biegajcie, pomagajcie!!!

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi