15 08 2018

Jeszcze jedna niedziela niehandlowa w sierpniu

15.08.2018, godz.: 10:48
Jeszcze jedna niedziela niehandlowa w sierpniu
Fot. Pixabay

W minioną niedzielę wszystkie duże sklepy były pozamykane. W tym miesiącu czeka nas jeszcze jedna niedziela wolna od handlu.

Ustawa o zakazie handlu w niedzielę, która obowiązuje od tego roku przewiduje tylko dwie niedziele handlowe w miesiącu. Zwykle są to dwie „środkowe” niedziele. W sierpniu zakazem handlu objęto niedziele wypadające 12. i 19. dnia miesiąca. Oznacza to że w najbliższą niedzielę znów duże sklepy będą nieczynne i zakupy będzie można zrobić jedynie z małych osiedlowych sklepikach.

Warto podkreślić, że w latach 2019 i 2020 zakaz handlu w niedzielę będzie miał jeszcze większy zakres niż w 2018 r. Ustawodawca zakłada bowiem, że w 2019 r. tylko jedna niedziela będzie handlowa, zaś roku następnym zakaz handlu ma obowiązywać w każdą niedzielę, prócz wspomnianych wyżej oraz ostatnich niedziel, stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedzielna sprzedaż nadal będzie natomiast możliwa, w punktach gastronomicznych, piekarniach, cukierniach, kwiaciarniach, a także na stacjach paliw, dworcach, w kioskach z prasą, na pocztach, w hurtowniach rolno-spożywczych, w skupach zbóż, owoców czy mleka, w autobusach czy hotelach.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi