23 11 2018

Jest wykonawca sieci wodociągowej

23.11.2018, godz.: 11:12
Jest wykonawca sieci wodociągowej

Jaktorowski magistrat wybrał wykonawcę sieci wodociągowej. Zgodnie z zamówieniem powstanie blisko trzy kilometry nowych wodociągów.

Jak informowaliśmy przed 10 dniami, chętnych do realizacji tego zadania było kilku. Z dokumentu opublikowanego przez Urząd Gminy Jaktorów wynikało, że najniższa i tym samym najkorzystniejszą była oferta firmy Eko Instalacje Hydrauliczne opiewająca na kwotę 665,3 tys. zł. Wczoraj magistrat opublikował informację z wyboru najkorzystniejszej oferty. Wygrała firma Eko Instalacje Hydrauliczne, ale kwota była już inna – 734,2 tys. zł. Postanowiliśmy o to zapytać. – To była zwykła omyłka rachunkowa. Zresztą popełniona została także przez drugą firmę, która była chętna zrealizować to zadanie – mówi nam Sławomir Kamiński, pełnomocnik wójta Jaktorowa ds. komunikacji społecznej. Ta druga oferta to propozycja konsorcjum firm GAZ-WALTER i PA-MI, które wcześniej złożyło ofertę na blisko 1,896 mln zł, a teraz 1,906 mln zł. Przypomnijmy, że magistrat pierwotnie zamierzał wydać na to zadanie 473 tys. zł.

Przypomnijmy, że w specyfikacji przetargowej inwestycja została podzielona na 10 zadań. Dwa pierwsze dotyczą dwóch ulic bocznych odchodzących od ul. Wysockiego w Jaktorowie Kolonii. Łącznie powstanie tam 486 metrów sieci wodociągowej. Kolejne zadania to budowa sieci w następujących ulicach: Wyczółkowskiego i Heleny w Budach Grzybku (150 metrów sieci), bocznej od ul. Potockiego w Budach Grzybku (156,5 m), Mieszka w Chylicach (326 m), Stanisławskiego w Chylicach (242 m), Włoskiej w Chylicach (145 m), Dzwonkowej w Budach Michałowskich (244 m), Skokowskiego, Kutrzeby i Armii Krajowej w miejscowości Jaktorów Kolonia (847 m). Ostatnia część zadania obejmuje spinkę sieci wodociągowej gminy Jaktorów z tą z grodziskiej gminy (374 m).

Łącznie ma powstać prawie trzy kilometry sieci wodociągowej, która powinna być gotowa do 20 czerwca przyszłego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi