07 12 2017

Jest przetarg na monitoring i oświetlenie na Stawach Walczewskiego

07.12.2017, godz.: 11:01
Jest przetarg na monitoring i oświetlenie na Stawach Walczewskiego
fot. Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Stawy Walczewskiego nieustannie zmieniają się na lepsze. Co i rusz przybywa nowej infrastruktury: że wskażemy choćby ostatnią nowinkę, czyli dodatkowe pomosty do cumowania sprzętu wodniackiego. W ciągu kilku miesięcy cały obiekt powinien zostać dodatkowo oświetlony i „uzbrojony” w więcej kamer monitoringu. Magistrat ogłosił bowiem właśnie przetarg na to zadanie.

Ziszczają się tym samym zapowiedzi urzędników, których niedawno pisaliśmy. Wówczas Piotr Tyniec odpowiadający za rozbudowę monitoring wizyjnego mówił w rozmowie z nami, że magistrat zamierza zamontować osiem dodatkowych kamer monitoringu w obrębie całego terenu Stawów.

Z dokumentacji przetargowej wynika jednak, że nie tylko te urządzenia mają pojawić się na obiekcie. Firma, która zostanie wyłoniona w postępowaniu, będzie miała również za zadanie montaż elementów oświetlenia wieży widokowej, budowę budowy oświetlenia pomostów drewnianych „C” i „D” wraz z poprowadzeniem linii zasilającej oraz urządzeń do sterowania fontanną pływającą. W razie potrzeby wykonawca zdemontuje także część obecnego, ale tymczasowego oświetlenia.

Monitoring wraz z nowym oświetleniem powinny być gotowe w ciągu pięciu miesięcy od dnia zawarcia umowy z wykonawcą. Jeśli więc wszystko pójdzie zgodnie z założeniami magistratu, to nowe elementy na Stawach Walczewskiego zaczną działać w połowie przyszłego roku.

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    I po co pompowac w deweloperskie parki pieniadze ? Chyba po to ze z walca doli nie mozna wyciagnac. Tyle kasy w beznadziejne parki z ukladow zamiast skupic sie na zrobieniem jednego super miejsca. Niesadze aby cale rodziny z dziecmi walily tlumem do pozal sie boze parku na dalekiej skoro spacer mkzna spedzic nad woda pograc w siatke polapac ryby poplywac rowerkami i na koniec zjesc cos w knajpce…. szkoda ze wlodarz jakos nie moze sie dogadac z deweloperem bloku kolo wkd bo juz byl by zrobiony lacznik walca z goliana i kostka dookola stawu.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi