23 02 2018

Jaktorów też przygotowuje się do obchodów 100-lecia niepodległości

23.02.2018, godz.: 09:32
Jaktorów też przygotowuje się do obchodów 100-lecia niepodległości
Fot. Pixabay

Jaktorów podobnie jak Grodzisk powołał specjalny komitet, który będzie miał za zadanie koordynowanie organizacji uroczystości i wydarzeń związanych z obchodami 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W pierwszej połowie lutego odbyło się spotkanie w ramach, którego powstał Komitet Honorowy Obchodów Stulecia Odzyskania Niepodległości w Grodzisku Mazowieckim. W jego skład weszli m.in. przedstawiciele wszystkich partii politycznych, Związku Zawodowego „Solidarność”, osoby duchowne, honorowi obywatele, grodziska, żołnierze AK, więźniowie polityczni, historycy, przedstawiciele mieszkańców, starosta.

W minioną środę podobny komitet został już utworzony w Jaktorowie. Komitet Obywatelski Obchodów 100-lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości liczy 17 członków, a w jego skład weszli m.in. Wójt Maciej Śliwerski, przewodniczący rady gminy Mirosław Byczak, proboszczowie parafii w Jaktorowie i Międzyborowie, prezesi OSP Jaktorów i Międzyborów oraz lokalnych klubów sportowych, komendant Hufca ZHP Jaktorów Stanisław Firlej, czy przewodniczący Komitetu Obchodów Rocznicy Bitwy pod Jaktorowem Sławomir Kamiński.

Jak informuje jaktorowski magistrat, komitet ten będzie systematycznie informował mieszkańców gminy o przygotowaniach do obchodów i terminach imprez okolicznościowych, także szczegóły obchodów zostaną podane w późniejszym czasie.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi