30 11 2017

Jakie okoliczności zderzenia ciężarówki z busem na katowickiej?

30.11.2017, godz.: 14:12
Jakie okoliczności zderzenia ciężarówki z busem na katowickiej?
fot. Czytelnik

Wracamy do wtorkowego wypadku na trasie katowickiej, którym zderzyły się ciężarowy DAF i bus marki Citroen. Choć policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie powypadkowe i nie zdradza ustaleń co do okoliczności zdarzenia, nam udało się dowiedzieć, co mogło doprowadzić do wypadku.

Przypomnijmy. Do zdarzenia doszło nad ranem 28 listopada na trasie katowickiej przy skręcie na Młochów. Ranny został kierowca busa, który podróżował w tym pojeździe sam; został przewieziony do szpitala. Kierowca ciężarówki w momencie zdarzenia był trzeźwy. Tyle było wiadomo „na gorąco” po zdarzeniu. Ponieważ policja zakwalifikowała je jako wypadek i w tym kierunku prowadzi postępowanie, nie chce zdradzać w jego trakcie ustaleń dotyczących przyczyn wypadku.

Nam udało się jednak nieoficjalnie dowiedzieć, że kierowca prowadzący ciężarowego DAF-a w kierunku Warszawy prawdopodobnie wpadł w poślizg i wówczas zderzył się z jadącym naprzeciwka (w kierunku Katowic) busem. Od rzecznika pogotowia ratunkowego wiemy też, że kierowca citroena trafił do Szpitala Zachodniego z licznymi ranami, ale niezagrażającymi życiu.

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Jakoś mnie to nie dziwi że on tam wpadł w poślizg- budowa idzie w najlepsze samochody dowożące kruszywa i piach pod budowę drogi paplają się w błocie po czym utytłane jada na trasę zostawiając błotną miazgę która jest śliska jak ślizgawka. kierownictwo budowy ma w D obowiązek posprzątania pasa ruchu. Jaki tam jest porządek i dbałość o maszyny wystarczy zobaczyć na traktory ( może to trudne do uwierzenia ale one fabrycznie są zielone ) nie ma na nich cm żeby nie był zasyfiony warstwą 2 cm błota. Potem jedzie drogą sypie się to z niego i efekt mamy jak na foto. Tir wpada w poślizg a nie ma opcji żeby jechał więcej niz 50kmh bus ratując się wpada na tą maź i wypadek mamy gotowy.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi