07 04 2018

Jak uchronić auto przed kradzieżą?

07.04.2018, godz.: 18:26
Jak uchronić auto przed kradzieżą?
Fot. Pixabay

W ostatnim czasie na terenie powiatu grodziskiego doszło do kilku kradzieży aut. Policjanci z Grodziska radzą jak uchronić samochód przed złodziejem.

Policjanci podkreślają, że choć liczba kradzieży aut w ostatnich latach znacznie się zmniejszyła, to jednak wciąż się to zdarza. Nie inaczej jest również w powiecie grodziskim, gdzie ostatnio również były takie przypadki. Dlatego też funkcjonariusze dają kilka rad jak uchronić swój pojazd przed kradzieżą.

Policjanci podkreślają, że samochód powinien mieć zainstalowany system alarmowy, a jego doskonałym uzupełnieniem będą blokady mechaniczne oraz ukryty wyłącznik zapłonu (miejsce znane tylko właścicielowi). Parkując auto, nawet na krótką chwilę powinniśmy sprawdzić czy wszystkie okna i drzwi są zamknięte, klapa bagażnika zatrzaśnięta, a autoalarm włączony. Kluczyki należy chować najlepiej w wewnętrznych kieszeniach ubrania, a dokumenty należy zawsze zabierać z auta.

Gdy jesteśmy w domu, nigdy nie zostawiajmy kluczyków blisko drzwi wejściowych, bo to znacznie ułatwi kradzież złodziejowi. Policjanci podkreślają, że najbezpieczniejszym miejscem do zaparkowania samochodu na posesji jest dobrze zabezpieczony garaż, a jeżeli parkujemy na posesji, to pamiętajmy, aby zawsze zamykać za sobą bramę i nigdy nie zostawiajmy kluczyków w stacyjce.

Czasami zdarzają się również kradzieże podczas podróży. Zdarzają się próby tzw. kradzieży „na koło”, czyli inny kierowca podczas jazdy sygnalizuje nam, że mamy jakąś usterkę. Gdy się zatrzymamy na poboczu, aby sprawdzić co się stało, może dojść do kradzieży. Najlepiej w takich przypadkach zachować szczególną ostrożność, a stan pojazdu (o ile to możliwe) sprawdzić na najbliższej stacji benzynowej.

Ponadto policjanci przestrzegają przed zabieraniem autostopowiczów z miejsc podejrzanych, czy osób przypadkowo poznanych podczas postoju. Nie powinniśmy również zastrzymywać się w miejscach nieoświetlonych, zalesionych czy na pustkowiu, a także zostawiać auta na postoju bez nadzoru szczególnie, gdy bagaż widoczny jest przez szyby.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi