09 01 2018

Jak będzie działać nowa komunikacja autobusowa w Grodzisku? My już wiemy

09.01.2018, godz.: 11:14
Jak będzie działać nowa komunikacja autobusowa w Grodzisku? My już wiemy
fot. GrodziskNews

Jako pierwsi ujawniamy szczegóły funkcjonowania bezpłatnej komunikacji autobusowej dowożącej mieszkańców do stacji PKP w Grodzisku. Wiadomo już bowiem, że gmina uruchomi dwie linie zwane roboczo „miejską” i „wiejską”. Włodarze planują wypuścić autobusy na trasy od marca.

Temat bezpłatnej komunikacji autobusowej w centrum Grodziska. Przewija się od kilku miesięcy, a w ostatnich tygodniach przybrał na intensywności, gdy odbyły się konsultacje społeczne w sprawie szczegółów funkcjonowania darmowych linii. Tuż przed końcem roku grodziski magistrat analizował jeszcze wyniki ankiet, prowadził także rozmowy z Milanówkiem, którego mieszkańcy także licznie wypowiedzieli się w temacie.

Dziś znamy już konkrety. – Zapadła decyzja o uruchomieniu dwóch linii operujących na terenie naszej gminy. Linia „miejska” będzie dowozić mieszkańców z osiedla na Teligi, wyruszy z ul. 3 Maja na Teligi, pojedzie  Na Bairda i Okulickiego, by wrócić na 3 Maja i do stacji PKP. Założenie jest takie, że w porannym szczycie w godzinach od 6.00 do 8.00 autobusy będą kursować maksymalnie co 10 minut. Szykujemy ich dwadzieścia. Natomiast w szczycie popołudniowym od 16.00 do 19.00 przewidujemy 25 kursów – omawia szczegóły nowej komunikacji Grzegorz Benedykciński, burmistrz Grodziska.

– Druga linia będzie dowozić do stacji mieszkańców Makówki, Janinowa, Adamowizny, gdzie przystanek będzie zlokalizowany przy ul. Niedźwiedziej , i Odrano-Woli. Dodatkowo w Adamowiźnie zrobimy parking przesiadkowy dla mieszkańców z dalszych zakątków, tak z Kałęczyna, którzy chcieliby dojechać do Adamowizny samochodem i stamtąd udać się autobusem w drogę do stacji. W przypadku tej linii kursowanie ustalimy co kwadrans – zapowiada włodarz.

Nie będzie natomiast dodatkowej linii z Milanówka do stacji PKP w Grodzisku. – Rozmawialiśmy z panią burmistrz Wiesławą Kwiatkowską w tej sprawie. Zadeklarowała, że miasto ogród we własnym zakresie zwiększy efektywność milanowskiej linii autobusowej do Grodziska – wyjaśnia Benedykciński. My natomiast szykujemy się do uruchomienia dwóch wspomnianych linii od marca – dodaje.

5

Dodaj Komentarz

 • Hubert

  P&R w Adamowiznie – ciekawe gdzie???

  • adamos

   Na placu u ksiedza 😉 skoro ma swoja dzialke a od miasta wysepil na parking dla wiernych to niech odda teraz tym ktorym benio wprowadza udogidnienie w postaci jazdy wrakami z syfem wgryzionym w metal z dziurawa podloga i palacymi kierowcami 😉 juz widze te zapchane autobusy jadace przez odkorkowane miasto z piekna obwodnica

  • qwer

   Pod kościołem 😉

 • parck

  Mieszkam w miejscowości Szczęsne (przy Adamowiźnie), żeby jednak do niej dojechać i tak muszę zrobić to przez Grodzisk. Dlaczego? Ano dlatego że jedyny dukt łączący mnie z Adamowizną i Odrano-Wolą to ulica Drozda i Królicza, na której można zgubić zawieszenie jadąc osobówką. A więc dla mieszkających w gminie na wschód od Adamowizny nic się nie zmienia, będą jeździli do Grodziska samochodami.

 • Bara111

  Kiedy pojawi się połączenie z osiedla Kopernika czyTeligi do strefy przemyslowej miasta? Na pieszo do Gedeon, Amerplastu czy ARYZTA trzeba na pieszo iść około godziny😔 Latem przyjemnie ale zimą czy w deszcz?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi