05 11 2017

Inwestycyjna zmiana oblicza terenu wokół WKD

05.11.2017, godz.: 18:34
Inwestycyjna zmiana oblicza terenu wokół WKD
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Podkowa Leśna rozpoczęła porządkowanie i zagospodarowanie na nowo terenu wokół głównej stacji WKD w mieście ogrodzie. Po obu stronach torów szykowane są inwestycje: trwa budowa parkingu „parkuj i jedź”, powstanie ścieżka pieszo-rowerowa, wraz z oświetleniem, a także obiekt od street workoutu i siłownia plenerowa.

O sytuacji z zagospodarowaniem terenów wzdłuż torów WKD napisał na swoim blogu burmistrz Podkowy Artur Tusiński. – Teren wokół WKD Podkowa Główna zmienia swoje oblicze. Po jednej stronie został rozebrany betonowy płot, którego główną funkcją było straszenie swoim wyglądem, w dodatku stwarzającym niebezpieczeństwo, bo co jakiś czas rozlatywało się przęsło – opisuje włodarz.

A wygląda to tak…

– Po kolejnym takim przypadku, uznałem, że w trybie pilnym musi zostać zdemontowany, zanim komuś stanie się krzywda. A poza tym rozpoczął się już etap przygotowań do wybudowania ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż torów (termin do czerwca 2018) oraz oświetlenia, które będzie równolegle na tym odcinku wykonywane. Otwarcie terenu MOK rzuciło też nowe światło na perspektywę działek miejskich, które dzisiaj pełnią funkcję doraźnie rekreacyjną. Kilka lat temu został tam postawiony „pająk” wraz z siłownią miejską, która cieszy się dużą popularnością wśród aktywnych mieszkańców – mówi burmistrz. – Obok powstanie strefa aktywności dla młodzieży (projekt budżetu partycypacyjnego). Street workout to coraz popularniejsza forma aktywności fizycznej, polegająca na wykorzystywaniu elementów do ćwiczeń na świeżym powietrzu całkiem za darmo. Wystarczy odrobina motywacji i trochę inwencji, aby zacząć ćwiczyć w przestrzeni miejskiej. Do końca listopada (jeżeli nie będzie „niespodzianek”) pojawi się całkiem spory zestaw drążków, który pewnie będzie służył nie tylko młodzieży – dodaje.

Tusiński przypomniał również, ze trwa budowa park&ride wraz z zagospodarowaniem skweru, na którym już niedługo będziemy się cieszyć nową wiatą rowerową, ławkami i koszami na śmieci. – Przy parkingu zostanie postawiona też toaleta publiczna, dzięki czemu z przestrzeni stacji znikną przenośne toj-toi. Jeszcze w tym roku (chyba, że przyjdzie niespodziewane ochłodzenie) wzdłuż torów przy parkingu zostanie dosadzony szpaler drzew – wylicza podkowiański włodarz.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi