24

09 2015

Horror z happy endem i siedem goli!

Horror z happy endem i siedem goli! - Grodzisk News

Przed spotkaniem wiele wskazywało na to, że może ono być niezwykle ciekawe. W pamięci mieliśmy bowiem ostatnie ligowe starcie tych drużyn zakończone zwycięstwem w Grodzisku Pogoni 6:4. Aż tak wysokiego wyniku tym razem nie było, ale podobnych emocji nie zabrakło.

Doskonale mecz rozpoczęła Pogoń. Już w 5. minucie gola po podaniu z rzutu wolnego wykonywanego przez Jakuba Kołaczka zdobył Maciej Tataj. Niestety radość z uzyskania prowadzenia nie trwała długo. Cztery minuty później do wyrównania przepięknym strzałem z rzutu wolnego doprowadził Jarosław Kęsek. Michał Brudnicki był przy tym uderzeniu bez szans.  Sytuacja grodziskiego zespołu skomplikowała się jeszcze bardziej w 20. minucie, kiedy to gospodarze zdobyli kolejnego gola. Mocnym strzałem prawie z połowy boiska popisał się Tomasz Karaś który nie dał szans na obronę Brudnickiemu.

Wkrótce to jednak Pogoń zdobywa gola! Dośrodkowanie Damiana Jaronia na bramkę zamienił Łukasz Sierociński. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy grodziszczanie tracą bramkę numer trzy. Zdobył ją Mikołaj Tokaj.

Po zmianie stron Pogoń ponownie szybko doprowadza do wyrównania. W 50. minucie po raz drugi gola zdobył Sierociński, który popisał się kapitalnym uderzeniem z powietrza. W 58. minucie Pogoń prowadziła już 4:3. Strzał Mateusza Sołtysa wybronił jeszcze bramkarz Startu, lecz przy dobitce Damiana Jaronia nie miał już szans. W kolejnych minutach tempo gry nieco spadło. Pogoń kontrolowała przebieg wydarzeń na boisku, zaś Start nie miał za bardzo pomysłu na rozmontowanie defensywy rywali. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Dzięki temu zwycięstwu grodziscy piłkarze awansowali na 6. miejsce w tabeli.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w niedzielę 27 września o godzinie 19.00 w Radomiu z miejscową Bronią.

Start Otwock ? Pogoń Grodzisk 3:4 (3:2)

Bramki: Jarosław Kęsek, Tomasz Karaś, Mikołaj Tokaj ? Maciej Tataj, Łukasz Sierociński ? dwie, Damian Jaroń.

Skład Pogoni: Brudnicki, Kołodziejski, Romanov, Pałuba, Maślanka, Jaroń, Sierociński, Kołaczek, Sołtys, Michalski, Tataj. Ponadto zagrali: Pietraszek, Rakoczy, Strzałkowski