03 10 2018

Grodziszczanie przyszli zadbać o serca [FOTO]

03.10.2018, godz.: 11:00
Grodziszczanie przyszli zadbać o serca [FOTO]
fot. Aleksandra Smejda-Rosłoniec/grodzisk.pl

Grodziski „Dzień dla Serca” z minionej niedzieli był wyjątkowy, bowiem przypadał w Światowym Dniu Serca. Wyjątkowo wysoka była więc także frekwencja chętnych do przebadania się.

– Odwiedziły nas tłumy mieszkańców, którzy chcieli zadbać o swoje zdrowie. Podkreślali, że profilaktyka jest bardzo ważna, ale perspektywa przechodzenia formalności związanych z rejestracją oraz oczekiwanie w kolejce do lekarza jest zniechęcające. Tymczasem podczas grodziskiej akcji „Dzień dla Serca” badanie EKG oraz konsultacje specjalistów kardiologów dostępne są „od ręki” – ponformował grodziski urząd

Chętnie i bardzo licznie odwiedzane było także stanowisko dietetyków. Pacjenci mogli na miejscu sprawdzić takie parametry, jak masa ciała, przemiana materii, masa kostna, masa mięśniowa, nawodnienie organizmu, czy masa tłuszczowa – czyli otrzymać całkowitą wiedzę o stanie odżywienia swojego organizmu.

Ratownik medyczny pokazywał, jak wykonać prawidłowo sztuczne oddychanie. Były balony w kształcie serca, były grodziskie gadżety dla mieszkańców oraz przeurocze „Krwinki” z Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża im. Jana Kustosza przy Gedeon Richter Polska.

Zachęcamy do obejrzenia kilku zdjęć z niedzielnego wydarzenia i przypominamy, że ostatnie dwa spotkania w ranach projektu odbędą się 6 października w Szkole Podstawowej w Książenicach, zaś 13 października Przedszkolu nr 4 przy ul. Górnej 12 w Grodzisku.

fot.  Aleksandra Smejda-Rosłoniec/grodzisk.pl

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi