15 12 2016

Grodziszczanie na medal w sportach walki

15.12.2016, godz.: 11:01
Grodziszczanie na medal w sportach walki
fot. grodzisk.pl

Grodziskie kluby jeszcze przed świętami mają powody do radości, a to za sprawą zawodników, którzy przywieźli medale z imprez w sportach walki. Kolejny złoty krążek do kolekcji dorzucił karateka UKS-u Sparty Grodzisk Mazowiecki Dominik Parol (na zdjęciu w środku). Na medal spisali się także młodzi judocy klubu UKS Piranie.

Dominik Parol nie miał sobie równych podczas zawodów XXXIII Puchar Polski Karate Kyokushin w Ciechanowie. W turnieju wystartowało 308 zawodników z 67 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate, a w swojej kategorii wagowej Dominik pokonał wszystkich rywali przed czasem. Przypomnijmy, że podopieczny senseia Tomasza Basiaka w ostatnim czasie (listopad br.) zdobył medal Mistrzostw Europy U-22 w Sofii. A ciechanowskie zawody są optymistyczną zapowiedzią startu zawodnika w styczniowych eliminacjach do seniorskich mistrzostw Europy w Kopenhadze, które odbędą się w kwietniu.

Zawodnicy klubu Piranie startowali natomiast w Płocku. W Międzypowiatowym Mikołajkowym Turnieju Judo wywalczyli aż 11 medali, co w klasyfikacji drużynowej dało piraniom trzecią lokatę. I tak złote medale zdobyli: Urszula Stachera, Amelia Ostrowska, Paul Truszczyński, Maciek Wrzosek. Srebrne krążki zawisły na piersi: Hanny Brzozowskiej. Zuzanny Korzębskiej. Brązowe krążki wywalczyli Weronika Bińkowska, Adrian Marczak, Igor Zieliński, Adrian Wołowski i Łukasz Pawlak.

fot. grodzisk.pl

judocy-uks-piranie-grodzisk-grodzisk-pl1

Ci którzy stawiają pierwsze kroki na macie mieli możliwość wystartowania w Międzypowiatowym Mikołajkowym Turnieju Judo Pierwszego Kroku. Wrócili z tarczą – zdobyli 16 medali: 3 złote, 6 srebrnych i 7 brązowych.

Złoto wywalczyli: Nikola Makowska, Paweł Ciubiński oraz Maciek Jarosiński, srebrne krążki zdobyli: Zuzia Parkot, Patrycja Popow, Weronika Bińkowska, Adrian Marczak, Oliwier Wojczak, Bartosz Bracik, zaś brąz: Zofia Grińkow, Aleksandra Zając, Adrian Marczak, Wiktor Rogalski, Michał Cholewiński, Wojciech Oczkoś, Michał Oczkoś.

fot. grodzisk.pl

judocy-uks-piranie-grodzisk-grodzisk-pl2

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi