27 11 2018

Grodziski sztab WOŚP czeka na wolontariuszy

27.11.2018, godz.: 10:03
Grodziski sztab WOŚP czeka na wolontariuszy
fot. WOŚP

Zbliża się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Trwają zapisy wolontariuszy do sztabów w całej Polsce, także w naszym regionie. Można do nich dołączyć poprzez wypełnienie formularza elektronicznego lub stacjonarnie – w Willi Radogoszcz.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 13 stycznia 2019 roku. Jego celem będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Jak przy okazji poprzenich finałów na ulicach kwestować będzie nawet 120 tysięcy wolontariuszy. Rejestracja sztabów ruszyła 16 października, kilka dni później – wolonatariuszy

– Wolontariusz ma możliwość zgłoszenia się za pomocą strony iwolontariusz.wosp.org.pl i samodzielnego uzupełnienia formularza zgłoszeniowego. Osoby niepełnoletnie powinny poprosić opiekuna (rodzica) o pomoc i założenie konta opiekuna wolontariusza. Zgłoszenie do sztabu nie jest jednoznaczne z zostaniem wolontariuszem. Uwaga! Po wysłaniu zgłoszenia musisz udać się do Sztabu aby potwierdzić dane, które zostały wpisane do formularza. Pamiętaj, że każdy Sztab ma ograniczoną liczbę miejsc, zgłoszenie niepotwierdzone może zostać odrzucone – czytamy na stronie Fundacji WOŚP.

Od 6 listopada do 19 grudnia trwają również zapisy stacjonarne, które prowadzi Willa Radogoszcz.

– Na chętnych Wolontariuszy czekają jeszcze miejsca! Pamiętajcie, możecie rejestrować się on-line (iwolontariusz.wosp.org.pl) lub osobiście – od 17 do 19 w Willi Radogoszcz! Zapraszamy! A osoby, które już są zapisane i mają dopełnione wszystkie formalności (czyli na 99% są już naszymi Wolontariuszami) niedługo dostaną maila! – poinformował z kolei grodziski sztab WOŚP.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata