05 12 2018

GDDKiA: Do końca roku cała remontowana katowicka stanie się przejezdna

05.12.2018, godz.: 07:27
GDDKiA: Do końca roku cała remontowana katowicka stanie się przejezdna
fot. GDDKiA

Drogowcy zapowiedzieli, że najpóźniej do końca bieżącego roku cały remontowany odcinek krajowej ósemki w naszym regionie zostanie otwarty dla kierowców. Od początku grudnia w pełni przejezdny jest odcinek Przeszkoda-Paszków, a także kawałek trasy w kierunku Radziejowic.

Genralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a dokładnie wykonawca kontraktu uruchomił obie jezdnie trasy głównej na odcinku o długości 13,1 km. Funkcjonują węzły Siestrzeń i Młochów, a na węźle Nadarzyn uruchomiona została jezdnia relacja w kierunku Wólki Kosowskiej (w prawo na kierunku z Wrocławia).

– Kierowcy mieli do dyspozycji obie jezdnie wchodzące w skład odcinka Przeszkoda – Paszków (11,6 km) oraz fragment kolejnego odcinka, Radziejowice – Przeszkoda, realizowanego przez drugiego wykonawcę (ok. 1,5 km) poinformowała GDDKiA.

To nie koniec dobrych wieści dla kierowców, ponieważ najpóźniej do końca roku ma być również przejezdny odcinek blisko 10-kilometrowy odcinek od Przeszkody do Radziejowic.

Udostępnienie trasy głównej nie oznacza zakończenia inwestycji. Wykonawcy, zgodnie z zawartymi kontraktami będą realizować roboty poza trasą główną, m.in. układać nawierzchnię chodników i ścieżek rowerowych, budować drogi lokalne i docelowe zjazdy do nieruchomości oraz prowadzić prace przy humusowaniu i nasadzeniach zieleni – podkreśla GDDKiA.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi