21 03 2015

Ekstraklasa polskiego stand-upu w Grodzisku

21.03.2015, godz.: 20:01
Ekstraklasa polskiego stand-upu w Grodzisku
fot. centrumkultury.eu

Abelard Giza, Katarzyna Piasecka i Kacper Ruciński, czyli czołówka polskich stand-upperów zagości w kwietniu na scenie grodziskiego centrum kultury. Komicy tworzący formację Stand-up Bez Cenzury wystąpią w Grodzisku z programem „Jeszcze to”.

Stand-up to w Polsce coraz popularniejsza formuła rozrywkowa. W przeciwieństwie do kabaretu, stand-up opiera się bardziej na charyzmie wykonawcy oraz kontakcie z publicznością niż na dopracowaniu każdego wiersza przedstawienia i wartości artystycznej. Artyści stand-upowi za główny cel stawiają sobie rozbawienie publiczności, przywiązują mniejszą wagę do kwestii artystycznych (piosenek i dekoracji znanych z kabaretów).

Niemałą w rolę w jej popularyzacji odgrywa znana i uznana na polskiej scenie trójka artystów ze Stand-upu Bez Cenzury. Każdy jest inny, każdy porusza inne tematy na swój sposób, ale łączy ich jedno – forma stand-upowa. Na scenie są sobą i opowiadają o tym, co ich dotyczy, denerwuje, cieszy. Nie potrzebują do tego rekwizytów. Wystarczy poczucie humoru, charyzma i bezpośredni kontakt z publicznością.

Podczas grodziskiego występu (20 kwietnia o godz. 19.00 w sali widowiskowej przy ul. Spółdzielczej 9) zaprezentują repertuar pt. „Jeszcze to”, który miał swoją premierę w marcu ubiegłego roku. Bilety w cenie 45 zł do nabycia w kasie kina centrum kultury.

💬︎ 3

Dodaj Komentarz

3 odpowiedzi na “Ekstraklasa polskiego stand-upu w Grodzisku”

  1. GrzesiuHa pisze:

    Dobra ekipa

  2. Hans52 pisze:

    Ruciński niezły, Giza też, ale za Piasecką nie przepadam. Trochę wariuje na siłę

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.