02 09 2019

Dziś początek roku szkolnego. Sprawdzamy kalendarz – kiedy ferie świąteczne i zimowe?

02.09.2019, godz.: 07:38
Dziś początek roku szkolnego. Sprawdzamy kalendarz – kiedy ferie świąteczne i zimowe?
fot. Pixabay

Dziś rozpoczyna się nauka po przerwie wakacyjnej. Popatrzmy zatem na kluczowe daty w kalendarzu na rok szkolny 2019/2020.

Zgodnie z rozporządzaniem w sprawie organizacji roku szkolnego zajęcia dydaktyczno-wychowawcze rozpoczynają się w pierwszym powszednim dniu września. W tym roku jest to poniedziałek, drugiego.

Wiadomo również, że zimowa przerwa świąteczna potrwa 23 (poniedziałek) do 31 grudnia (wtorek). Uczniowie wrócą do szkół tuż po Nowym Roku, w czwartek 2 stycznia. Przy okazji świąt wielkanocnych przerwa w szkole nastąpi od 9 do 14 kwietnia (święta przypadają 12 i 13 kwietnia). Oznacza, że młodzi ludzie wznowią zajęcia szkolne od środy 15 kwietnia.

W międzyczasie będą dwutygodniowe ferie zimowe, które dla poszczególnych województw nastąpią w kilku terminach. Na Mazowszu „labę” zaplanowano od 10 do 23 lutego, tak samo jak w Dolnośląskiem, Opolskiem i Zachodniopomorskiem.

Wcześniej przerwę w szkole – od 13 stycznia – będą mieli uczniowie w województwach lubelskim, łódzkim, podkarpackim, pomorskim i śląskim. Tydzień później ferie rozpoczną w województwach podlaskim i warmińsko-mazurskim. Z kolei od 27 stycznia odpoczywać będą uczniowie z lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, kujawsko-pomorskiego i wielkopolskiego.

Terminy egzaminu ósmoklasisty i matur ustali dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Zakończenie zajęć dydaktycznych odbędzie się 26 czerwca.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata