12 02 2018

Dziesięciu chętnych na projekty grodziskich dróg

12.02.2018, godz.: 11:37
Dziesięciu chętnych na projekty grodziskich dróg
fot. GrodziskNews

Łącznie dziesięć firm wyraziło chęć wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej do przebudowy prawie 2,9 km grodziskich dróg. Teraz magistrat analizuje oferty i wkrótce powinien podjąć decyzję co do wyboru wykonawców.

W styczniu magistrat ogłosił dwa przetargi drogowe. Pierwszy dotyczył wykonania dokumentacji projektowych wraz z odwodnieniem, oświetleniem ulicznym, usunięciem ewentualnych kolizji oraz pełnieniem nadzoru autorskiego budowy czterech ulic: Dębowej do rzeki Rokitnicy, Chłapowskiego, Wielopolskiego oraz Kosińskiego. Wszystkie te ulice znajdują się na jednym osiedlu w sąsiedztwie tego fragmentu ul. Okrężnej, który również ma przejść przebudowę. Wykonawca będzie miał na przygotowanie projektów 220 dni. Komu magistrat powierzy to zadanie?

Chętnych na realizację, jest sześć firm. Najkorzystniejszą pod względem ceny jest propozycja pracowni Road Concept z Węgorzewa, która zażyczyła sobie niespełna 83 tys. zł. Najwyższą cenę zaproponowała zaś firma Via-Media – ponad 305 tys.

Drugi przetarg dotyczył ulic na innym osiedlu, tym razem w grodziskich Łąkach nieopodal kościoła i szkoły nr 4. Zamówienie dotyczy wykonania dokumentacji projektowo-kosztorysowej remontu i przebudowy dróg na następujących ulicach: Szerokiej, Chlewińskiej od ulicy Granicznej do skrzyżowania z ulicą Przeskok, Średniej od skrzyżowania z ulicą Ordona do skrzyżowania z ulicą Szeroką, Ordona od ulicy Średniej do skrzyżowania z ulicą Zajęczą, Łącznej i Zajęczej.

Oferty złożyły cztery pracownie projektowe. Cenowy zakres tych propozycji sytuuje się na poziomie od 18,6 tys. zł (najniższa) do 99 tys. zł (najwyższa). Ową najniższą ofertę a zarazem jedyną mieszczącą się w ramach budżetu założonego przez gminę, która zabezpieczyła na ten cel prawie 32 tys. zł, złożyła firma Horyzont z Brwinowa.

O tym czy oferty zostaną wybrane, zdecyduje ocena formalno-merytoryczna.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi