10 06 2018

Dwie drogi gminne z dofinansowaniem

10.06.2018, godz.: 18:45
Dwie drogi gminne z dofinansowaniem
Fot. Pixabay

Mazowsze przyznało dofinansowanie dla 60 inwestycji drogowych z województwa. Wśród nich znalazły się dwie z naszego regionu.

Województwo przyznało blisko 6,2 mln zł dotacji na modernizację 60 dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Pomoc finansowa trafi do 57 gmin i powiatów. Na dotację załapały się inwestycje z Baranowa i Grodziska. Ta pierwsza gmina otrzyma 100 tys. zł dofinansowania na przebudowę 1100-metrowego odcinka drogi (nie ma nazwy – działka nr ew. 42/1 i dz. nr ew. 50), natomiast Grodzisk dostanie 115 tys. zł na przebudowę blisko kilometra ulicy Polarnej we Władkowie.

Umowy podpisali wicemarszałek województwa Wiesław Raboszuk oraz przedstawiciele samorządów gminnych i powiatowych. – Mazowsze to wyjątkowo zróżnicowany region. Z jednej strony mocno zurbanizowana Warszawa i tereny miejskie, z drugiej obszary wiejskie z krajobrazem typowo rolniczym. Każdy z tych terenów wymaga innego typu wsparcia. Tym razem środkami z naszego budżetu chcemy wesprzeć rozwój terenów wiejskich. Dobry dojazd do pól czy gospodarstw rolnych to lepsze warunki pracy dla rolników – podkreślił Raboszuk.

Łącznie w ramach tego dofinansowanie modernizację przejdzie ponad 56 km dróg.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi