10 09 2019

Dwa koncerty na Dog Rock w Grodzisku

10.09.2019, godz.: 17:34
Dwa koncerty na Dog Rock w Grodzisku
Fot. GrodziskNews.pl

Dog Rock nie zwalnia tempa. Przed nami znowu dwa koncerty jednego wieczoru. A wystąpią zespoły, które jeszcze na rzecz bezdomniaków w Grodzisku nie grały.

Koncert w restauracji Grill pod Dębem przy ul. Żytniej 37 odbędzie się już w piątek. A wystąpią formacje Minetaur oraz SandWitch. Pierwsza gra szeroko pojęty death’n’roll, zaś drug w swojej muzyce porusza się w takich odmianach jak stoner rock oraz rock&roll.

Organizatorzy charakteryzują zespoły tak. – Minetaur to zespół założony w 2012 roku w Warszawie mieszający groove, death metal, rock’n’roll i country. Pod tym kryje się dobrze nasmarowana machina, która wykonała już prace konstrukcyjne na festiwalu Metalmania, Summer Dying Loud, Festiwalu Mocnych Brzmień, mieli również okazję odspajać grunt na koncertach z Kreator, Jinjer, Soulfly, Belzebong i wielu innych. Minetaur zapracował sobie na solidną markę przemierzając Polskę, Niemcy, Czechy i Litwę. Obecnie promuje swoje 4 wydawnictwo – EP „Power Tools” To dobry wybór dla fanów zespołów Pantera, Meshuggah, Decapitated, ZZ Top – powiadają ludzie z Grodziskiej Straży Zwierząt.

A SandWitch? – Trio z Warszawy to energetyczna hybryda spowita dymną mieszanką pobudzającej Sativy i relaksującej Indiki. Roślinne, stonerowe riffy, porywające do tańca rockandrollowe melodie odmiany hippisowskiej, echa deszczowego Seattle, funk pod rękę z bluesem, gitarowy luz, szczypta kosmosu – DZIEJE SIĘ! Ekipa jest świeżo po wydaniu debiutanckiej EPki „SandWitch EP” nagranej live, zmiksowanej i wyprodukowanej w Kongo Studio. Przyjemny klimat i wyraźnie ziołowy aromat salki prób są tutaj wyraźnie wyczuwalne. Warto sprawdzić koncertowo, bo tak kreatywnych i interesujących ekip na polskiej, a nawet światowej scenie jest niewiele. Dla fanów: Kyuss, Fu Manchu, Alice in Chains – mówi organizatorzy.

Poczętek koncertowania 12 września o godz. 20.00. Wstęp wolny, ale szczodre datki do puszki będą bardzo mile widziane. Patronem medialnym cyklu jest GrodziskNews.pl.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi