14 08 2019

Długi weekend i wzmożone kontrole na drogach przed nami

14.08.2019, godz.: 19:05
Długi weekend i wzmożone kontrole na drogach przed nami
fot. Policja

Przed nami długi sierpniowy weekend. Funkcjonariusze grodziskiej policji będą w tym czasie prowadzić wzmożone działania mające zapewnić bezpieczeństwo na drogach powiatu.

Wiele osób jeszcze dzisiejszego popołudnia będzie się wybierać na kilkudniowy odpoczynek. Kierowcy mogą się spodziewać większej liczby patroli na drogach. Policjanci kontrolować będą główne ciągi komunikacyjne, wzmożone kontrole przeprowadzane będą na drogach krajowych, autostradzie, trasach szybkiego ruchu. Policjanci będą przede wszystkim kontrolować trzeźwość kierowców, stan techniczny pojazdów oraz prędkość przejazdu. Zwrócą uwagę również na to czy podróżni mają zapięte pasy bezpieczeństwa oraz czy dzieci są przewożone w fotelikach. Funkcjonariusze apelują o ostrożność.

– Siadając za kierownicę pamiętajmy, że chodzi o bezpieczeństwo tych, których wieziemy i wszystkich użytkowników drogi, którzy chcą bezpiecznie i radośnie spędzić te dni. Na ulicach nie ma miejsca na brawurę i szybką jazdę. Nie można zapominać o zapinaniu pasów bezpieczeństwa za każdym razem, kiedy wsiadamy do auta. Pasy zostały stworzone po to, aby życie ratować, a nie, by je utrudniać. Zapięte pasy bezpieczeństwa ratują życie – jest to naukowo poświadczony fakt – mówią policjanci z grodziskiej komendy.

Wielu mieszkańców w długi – zwłaszcza wakacyjny – weekend wyjeżdża na wypoczynek. W takim przypadku policjanci apelują o odpowiednie zabezpieczenie swojej posesji. Wyjeżdżając nie pozostawiajmy śladów, które mogłyby wskazywać o nieobecności domowników (pełna skrzynka pocztowa, zasłonięte okna w ciągu dnia itd.). Ponadto proponują poprosić sąsiada o czujność w czasie nieobecności, który mógłby zobaczyć, gdy coś niepokojącego dzieje się na posesji.

Wzmożone kontrole potrwają do niedzieli (18 sierpnia) włącznie. – W pewnym sensie skumulują się nasze działania w ramach akcji „Prędkość” oraz „Bezpieczne wakacje” – mówi asp. sztab. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
(-1579418052000)