10 03 2015

Darmowy kurs pierwszej pomocy

10.03.2015, godz.: 14:02
Darmowy kurs pierwszej pomocy
fot. Falck.pl

Wielu z nas było – lub może znaleźć się – w sytuacji, kiedy odpowiednio szybka reakcja i udzielona pomoc ratuje ludzkie życie. Aby wiedzieć, jak sobie w takiej sytuacji poradzić, należy znać zasady pierwszej pomocy, a z tym dość często jest problem. Warto zatem skorzystać z darmowego kursu, który 14 marca odbędzie się w grodziskim Centrum Kultury.

Kurs przyjmie formę warsztatów i będzie składał się z dwóch części. W pierwszej dwugodzinnej sesji (od 11.00 do 13.00) kursanci poznają zasady udzielania pierwszej pomocy osobom dorosłym, następnie przećwiczą nabytą wiedzę w praktyce – na fantomie.

Później w godzinach od 13.00 do 15.00 odbędzie się szkolenie dotyczące udzielania pierwszej pomocy dzieciom. Organizatorzy skupią się przede wszystkim na sytuacjach obejmujących maluchy w pierwszym roku życia. Odpowiedzą jednak także na wszelkie pytania dotyczące starszych dzieci, jeśli tylko takowe się pojawią.

Kursy jest bezpłatny i może przyjść na niego każdy. Zapisy nie są obowiązkowe, ale organizatorzy chcieliby orientacyjnie wiedzieć ilu osób się spodziewać. Dlatego też stworzyli wydarzenie na Facebooku, do którego mogą dopisywać się uczestnicy warsztatów – TUTAJ.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata