10 01 2015

W niedzielę wszyscy gramy z Orkiestrą

10.01.2015, godz.: 17:01
W niedzielę wszyscy gramy z Orkiestrą
fot. WOŚP

Grodzisk to nie jedyna gmina z naszego regionu, która zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy podczas 23. Finału 11 stycznia. Swoje sztaby zorganizowały także Milanówek, Podkowa Leśna oraz Jaktorów, a każdemu przyświeca jeden cel: zebrać jak najwięcej pieniędzy na ratowanie zdrowia i życia.

Koncerty, warsztaty, zawody sportowe, licytacje atrakcyjnych przedmiotów czy pyszne poczęstunki – to atrakcje które przy okazji 23. Finału WOŚP planuje każdy z czterech sztabów w naszym regionie. Wcześniej już szczegółowo informowaliśmy o tym, co dziać się będzie w Grodzisku, warto jednak przypomnieć. W sztabie zorganizowanym w Centrum Kultury przy ul. Spółdzielczej 9 będą m.in. koncerty rockowe i hip-hopowe, pokazy ratownictwa medycznego i baletu, jasełka przygotowane przez dzieci, aukcje różnych gadżetów, a wieczorem o godz. 20.00 tradycyjne światełko do nieba.  A co zaproponują pozostałe sztaby?

Milanówek
Sztab zostanie zorganizowany w hali przy Zespole Szkół Gminnych nr 1 przy ul. Królewskiej 69. Zaoferuje wszystkim przybyłym moc atrakcji w godz. 10.00–19.00. Nie zabraknie tradycyjnej licytacji, loterii fantowej kawiarenki z pysznymi przysmakami i ciekawych występów artystycznych. Pojawią się też różne stoiska warsztatowe, na których każdy – bez względu na wiek – znajdzie coś dla siebie.

Aktywnie z Orkiestrą mogą zagrać również sami mieszkańcy. Jak? – Wspierając akcję darami rzeczowymi, które można by wystawić do licytacji (bardziej wartościowe przedmioty) lub fantonerii. Przedmioty można przynosić 10 stycznia do hali sportowej przy ul. Królewskiej pomiędzy godz. 11.00 a 14.00. Zapraszamy także do współpracy poprzez przyniesienie 11 stycznia o godz. 9.00 ciast lub wypieków domowych, które będą sprzedawane w kawiarence w trakcie imprezy. Podczas imprezy odczytane zostaną nazwiska darczyńców, zaś w trakcie aukcji personalia fundatorów danego przedmiotu.

Podkowa Leśna
Podobnie jak w ubiegłych latach sztab zorganizuje u siebie Zespół Szkół w Podkowie Leśnej przy ul. Jana Pawła II 20. Przy okazji 23. Finału działa jednak wspólnie z Podkowiańskim Liceum Ogólnokształcącym nr 60. Co przygotowano na 11 stycznia? – Nasi wolontariusze będą kwestować od rana, natomiast atrakcje w sztabie wystartują o godz. 12.00 i potrwają do 19.30, zaplanowaliśmy różne koncerty, występ podkowiańskiej orkiestry, rodzinne konkursy sportowe, warsztaty plastyczne i bębniarskie i wiele innych – mówi Grzegorz Turek, szef podkowiańskiego sztabu WOŚP. – Na aukcji prawdopodobnie będziemy mieli do wystawienia piłkę do siatkówki z podpisem trenera Stephane’a Antigi, będzie też specjalnie wypieczony chleb przez podkowiańską piekarnię czy obrazy namalowane m.in. przez mieszkańców – dodaje.

Jaktorów
Sztab w Jaktorowie będzie działał w godzinach od 9:00 do 20:00 przy ul. Warszawskiej 88. W tym czasie na ulicach miasta i okolic będzie można spotkać wolontariuszy. O godzinie 15:00 w hali sportowej przy Warszawskiej rozpocznie się impreza otwarta. – Podobnie jak w poprzednich latach program artystyczny przygotują uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jaktorowie. Będzie również loteria fantowa. O słodkie przysmaki zadba Kawiarnia Pod Aniołem. Nie zabraknie licytacji ciekawych od sponsorów. A cały dochód trafi oczywiście na konto WOŚP – mówi Marcin Gorgol-Chmielewski, szef sztabu w Jaktorowie. – Dzień zwieńczy tradycyjne „Światełko do nieba” – dodaje.

23. Finał odbędzie się pod hasłem „Dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi