09 09 2019

Co z tymi śmieciami?

09.09.2019, godz.: 13:35
Co z tymi śmieciami?

Przed miesiącem grodziska rada miejska zatwierdziła podwyżki cen za odbiór śmieci w gminie. Wynikały one z cen zaproponowanych wówczas w przetargu na obsługę systemu śmieciowego. Tymczasem niedawno pojawił się kolejny przetarg. Co to oznacza? Włodarze wyjaśniają.

Przypomnijmy. Na przełomie lipca i sierpnia magistrat poinformował, że ceny najtańszych ofert śmieciowych i tak przekraczają założenia przetargowe gminy. To w myśl obecnych przepisów zabraniających samorządom pokrywać z budżetów różnic pomiędzy ceną firmy śmieciowej a wpływami z opłat mieszkańców musi skutkować wzrostem tych opłat. Tydzień później uchwałą rady zdecydowano o tym, że mieszkańcy, którzy będą gromadzić śmieci w sposób selektywny, zapłacą od 1 października 25 złotych od osoby. Z kolei mieszkańcy niesegregujący odpadów zapłacą 39 zł za każdego członka gospodarstwa domowego.

Skoro ceny zostały ustalone na podstawie nierozstrzygniętego wcześniej przetargu,to skąd kolejne postępowania na odbiór odpadów? – Główny i największy przetarg na na obsługę systemu śmieciowego już rozstrzygnęliśmy, a ponadto podzieliliśmy to zagadnienie na kilka mniejszych zadań, dotyczących odbioru niektórych frakcji, by ułatwić drogę do wyłonienia wykonawców – mówi nam Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata