14 03 2018

Co z tymi parkingami?

14.03.2018, godz.: 14:36
Co z tymi parkingami?
fot. GrodziskNews

Znaki informujące o możliwości parkowania przy ul. Warszawskiej i Emilii Plater w Grodzisku zostały usunięte dopiero dziś, choć gmina skończyła dzierżawić teren od prywatnego właściciela już kilka miesięcy temu. Skąd to całe zamieszanie? Sprawdzamy.

W tej sprawie zwrócił się do redakcji w ubiegłym tygodniu jeden z mieszkańców. – Czy możecie wyjaśnić o co chodzi z parkingami przy ul. Warszawskiej i Emilii Plater. Stoją tam nadal znaki informujące o strefie parkowania, tym czasem kiedy zostawiłem tam samochód, jeden z mieszkańców obsztorcował mnie, że to prywatna własność i nie powinienem tu parkować, bo to już nie jest parking. W straży miejskiej powiedzieli mi również, że skończyła się już gminna dzierżawa na ten teren. Po co więc nadal stoją znaki i wprowadzają kierowców w błąd? – pisał do nas przed kilkoma dniami czytelnik.

Udaliśmy się więc na miejsce, sprawdziliśmy. Rzeczywiście, znaki nadal stały, co udokumentowaliśmy na zdjęciach. Następnie zwróciliśmy się do magistratu o komentarz do sytuacji. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź. – Miasto dzierżawiło ten teren od prywatnego właściciela na potrzeby parkingu w związku z remontem ul. Nadarzyńskiej. W październiku umowa dzierżawy się skończyła. Trudno mi powiedzieć, dlaczego znaki nie zostały od razu zdjęte, ponieważ ta nie trafiła do naszego wydziału. Dziś jednak znaki usunęliśmy – wyjaśnia Leszek Szczepaniak, szef wydziału zarządzania drogami gminnymi w grodziskim urzędzie.

fot. GrodziskNews

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi