12 10 2018

Co z przebudową drogi 579?

12.10.2018, godz.: 19:10
Co z przebudową drogi 579?
Fot. GrodziskNews.pl

Choć wykonawcę wybrano pod koniec sierpnia, to wciąż nie wiadomo kiedy może ruszyć przebudowa 11,5-kilometrowego fragmentu drogi wojewódzkiej 579 między Grodziskiem a Radziejowicami.

Od informacji o wyborze najkorzystniejszej oferty minęło już półtora miesiąca, a roboty wciąż się nie rozpoczęły. Kierowcy bardzo często dopytują nas o start tego przedsięwzięcia, ponieważ jest to ważny szlak komunikacyjny i docelowo droga dojazdowa do zachodniej obwodnicy Grodziska.

Jak się okazuje, choć urzędnicy wybrali już najkorzystniejszą ofertę opiewającą na – bagatela – 70 mln zł, to postępowanie przetargowe wciąż nie zostało zakończone. – Wciąż czekamy na akceptację prezesa Urzędu Zamówień Publicznych, a dopiero po niej będzie można dopełnić formalności i podpisać umowę z wykonawcą. Oczywiście jeżeli prezes nie będzie miał żadnych zastrzeżeń – mówi nam Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie.

Jak udało nam się dowiedzieć, są szanse, aby ta decyzja została wydana w tym miesiącu, ale jak będzie – zobaczymy. Prezes UZP ma do trzech miesięcy na jej wydanie.

Przypomnijmy, że dzięki kompleksowej modernizacji nową jakość zyskają fragmenty trasy biegnące od Grodziska przez Kałęczyn, Janinów, Mościska i Makówkę. Zaprojektowano poszerzenie jezdni drogi głównej do 7 metrów (dwa pasy ruchu o szerokości 3,5 metra każdy, do tego pobocza o szerokości 1,5 m) oraz zastosowano cały szereg rozwiązań, mających na celu odseparowanie ruchu samochodowego od pieszo-rowerowego. W ramach prac wykonawca rozbuduje też istniejące, i wybuduje nowe, chodniki i ciągi pieszo – rowerowe w miejscowościach: Kałęczyn, Janinów, Adamowizna, Mościska, Kuklówka. Zostanie wymieniona zniszczona kostka brukowa i obrzeża chodnikowe. Chodniki i ścieżki rowerowe zlokalizowane bezpośrednio przy jezdni, oddzieli od niej pas zieleni lub rów przydrożny. Zaplanowano również wydzielenie dodatkowych pasów ruchu dla pojazdów skręcających w lewo, a na odcinku drogi w miejscowościach Mościska i Kuklówka zaprojektowano dwa ronda.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi