10 06 2019

Co słychać przy rozbudowie „Dwójki”?

10.06.2019, godz.: 22:59
Co słychać przy rozbudowie „Dwójki”?
Fot. GrodziskNews.pl

Kompleksowa modernizacja i rozbudowa Szkoły Podstawowej nr 2 w Grodzisku trwa w najlepsze. Urzędnicy zapowiedzieli dziś w rozmowie z nami, że do końca tego roku nowe skrzydło zostanie udostępnione uczniom. Ponadto ogłoszono przetarg na dalsze prace wewnątrz działającego budynku.

Przypomnijmy, że Grodzisk zamierzał rozpocząć zarówno modernizację, jak i rozbudowę placówki o dodatkowe skrzydło z przeznaczeniem dla uczniów gimnazjum. W międzyczasie okazało się jednak, że reforma oświatowa storpeduje te plany i trzeba je zmodyfikować. W 2016 i 2017 roku magistrat przeprowadził kompleksową modernizację istniejącego budynku, dobudował klatkę schodową. Sprawę budowy dodatkowego skrzydła odłożono natomiast do czasu odpowiedniego zmodyfikowania dokumentacji projektowej. Wreszcie w lutym ogłoszono przetarg na budowę pięciokondygnacyjnego skrzydła budynku (4 naziemne, 1 podziemna) na potrzeby dydaktyczne. Jego powierzchnia całkowita to 1985 mkw. W postępowaniu wybrano ofertę firmy Eurodom za ponad 6,5 mln zł.

Budowniczowie nie próżnowali, co widać chociażby na świeżych zdjęciach z placu budowy. O szczegółach toczący się prac opowiada nam kierownik inwestycyjno-technicznej obsługi miasta Stanisław Olkowski. – W działającej już części szkoły gotowe są nowa klatka schodowa oraz winda, wewnątrz toczą się jeszcze prace wykończeniowe. Wykonawca wkrótce przystąpi też do działań we wnętrzu nowego skrzydła, które ma być gotowe do otwarcia pod koniec bieżącego roku – mówi Olkowski.

To także nie koniec ważnych prac jeśli idzie o dotychczas działającą część gmachu szkoły. – Ogłosiliśmy przetarg na wykonawstwo takich elementów, jak wymiana instalacji elektrycznej oraz opraw oświetleniowych na nowoczesne typu LED. Prace te nie spowodują jednak przerwania zajęć szkolnych – zapowiada Stanisław Olkowski.

Jeszcze innym elementem tego zadania będzie montaż tzw. sufitów akustycznych. Całość ma być zrealizowana przed końcem wakacji – do 23 sierpnia.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata