18 05 2017

Co dalej w sprawie mężczyzny na dachu? „Trafił na konsultacje psychiatryczne”

18.05.2017, godz.: 14:43
Co dalej w sprawie mężczyzny na dachu? „Trafił na konsultacje psychiatryczne”
fot. Czytelniczka Agnieszka

Wracamy do sprawy sobotniej interwencji policji i straży pożarnej w centrum Grodziska w związku ze zgłoszeniem o prawdopodobniej próbie samobójczej mężczyzny na dachu. Człowiek ten po rozmowach z służbami zszedł z budynku. Okazuje się, że był nietrzeźwy, został skierowany na konsultacje psychiatryczne.

Przypomnijmy. 13 maja około godz. 19.00 służby zostały wezwane do – jak się wydawało – akcji ratowania mężczyzny stojącego na dachu jednego z budynków na deptaku przy ul. 11 Listopada. – Zgłoszenie dotyczyło prawdopodobnej próby samobójczej mężczyzny – mówił nam rzecznik prasowy grodziskich strażaków. Wkrótce po dotarciu służb na miejsce mężczyzna sam zszedł z dachu. – Tłumaczył, że wcale nie zamierzał skoczyć, tylko wyszedł na dach, by zapalić papierosa – wyjaśniał rzecznik grodziskiej straży pożarnej i dodał, że dalsze czynności z mężczyzną przeprowadza policja.

Postanowiliśmy sprawdzić, co ustaliła w tej sprawie. – Było to zgłoszenie interwencji dotyczące sprowadzenia z dachu mężczyzny wobec, którego zachodziło podejrzenie podjęcia próby samobójczej. Po negocjacjach zszedł on z dachu. Okazało się, że był nietrzeźwy – wyjaśnia asp. sztab Katarzyna Zych,  rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim. – W sytuacjach gdy pojawia się podejrzenie próby samobójczej, osoba, której to dotyczy zostaje skierowana na konsultacje psychiatryczne. Tak też stała się w tym przypadku. Mężczyzna trafił do szpitala w Tworkach – zaznacza rzeczniczka grodziskiej policji.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi