23 05 2018

Cheerleaders opanują Grodzisk. Pierwsza taka impreza

23.05.2018, godz.: 17:01
Cheerleaders opanują Grodzisk. Pierwsza taka impreza
fot. Facebook Cheerleaders Grodzisk Mazowiecki

Grodzisk będzie miejscem kolejnej widowiskowej imprezy. To I Ogólnopolski Turniej Cheerleaders Grand Prix Polski 2018!

Cheerleading z angielska oznacza przewodzenie dopingowaniu. To zorganizowane układy składające się z elementów gimnastyki, tańca i akrobacji wykonywane w celu kibicowania zespołom sportowym w czasie meczów. Także osobna dyscyplina sportu. Cheerleading najpopularniejszy jest w USA, ale przyjął się też w wielu innych krajach. A jego popularność stale rośnie.

Popularyzacji cheerleadingu jako dyscypliny sportu służyć ma grodziskie Grand Prix o Puchar Burmistrza. Turniej rozgrywany będzie w trzech dywizjach. W dywizji A zaprezentują się specjaliści CHEER Dance: Freestyle Pom – zespoły i duety /junior młodszy, junior, senior/ Cheer Hip Hop – zespoły i duety /junior młodszy, junior, senior/ Cheer Jazz – zespoły i duety /junior młodszy, junior, senior/

Dywizja B to specjaliści od tzw.POM Dance, czyli tańca z pomponami. Zobaczymy tu takie konkurencje, jak Pom Dance Elite – zespoły i duety /dzieci, junior młodszy, junior, senior, senior II/ * Pom Dance Premier – zespoły i duety /dzieci, junior młodszy, junior, senior, senior II.

Wreszcie trzecia dywizja będą to zorganizowane układy cheerleaderek w różnym wieku: cheer all girl (junior młodszy L2, junior młodszy L3, junior L5, senior L5) * Cheer coed (mieszany) (junior młodszy L2, junior młodszy L3, Junior L5, senior L5) * Group stunt all girl (junior młodszy L3, Junior L5, senior L6) * Group stunt coed (mieszany) (junior młodszy L3, Junior L5, senior L6) * Partner stunt (Junior L5, senior L6.

Impreza odbędzie się już drugiego czerwca w hali sportowej przy ul. Westfala 3a. Patronem medialnym jest portal GrodziskNews.pl.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi