20 12 2017

Chcesz mieć superszybki internet? Złóż deklarację

20.12.2017, godz.: 07:35
Chcesz mieć superszybki internet? Złóż deklarację
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Jeszcze tylko przez niecałe dwa tygodnie jest czas na składanie deklaracji, w których mieszkańcy Podkowy wyrażą chęć podłączenia swoich domów do szerokopasmowego internetu. Od liczby chętnych będą bowiem zależeć szczegóły budowy sieci światłowodowej przez firmę Orange.

Umowę o współpracy podkowiański samorząd zawarł z firmą Orange Polska w październiku. – W pierwszej kolejności zostaną podłączone jednostki oświatowe – do końca sierpnia 2018, następnie kulturalne, instytucje i mieszkańcy. W tym celu będą zbierane deklaracje. Wszyscy, którzy zadeklarują chęć współpracy, powinni mieć dostęp do internetu o prędkości co najmniej 100Mb/s. Inwestycja powinna się zakończyć do roku 2020. Deklaracja o wyrażeniu zgody nie zobowiązuje do podpisania umowy z Orange na usługę dostępu do internetu – podkreślał na gorąco po podpisaniu umowy burmistrz Artur Tusiński. Liczba deklaracji będzie jednak dla inwestora i magistratu ważny punktem odniesienia co do zakresu inwestycji i papierkiem lakmusowym zainteresowania mieszkańców taką usługą.

Przedłużamy zbieranie deklaracji dotyczących budowy światłowodów do końca roku. W tym tygodniu urny do których można składać wypełnione deklaracje pojawiły się w Zespole Szkół Samorządowych, Przedszkolu oraz KIK-u. Oczywiście urny znajdują się również w Urzędzie Miasta oraz Bibliotece. Można również przesyłać skan lub zdjęcie deklaracji na adres: cyfrowapodkowalesna@orange – podał magistrat jeszcze w listopadzie. Termin został przedłużony, by do urzędu mogło wpłynąć jak najwięcej deklaracji.

Druk deklaracji do można zobaczyć tutaj.

Światłowody pozwolą na podłączenie wszystkich budynków użyteczności publicznej, ale również przepompowni i monitoringu wizyjnego, którego budowa w końcu ruszy pełną parą. Koszt przeprowadzenia inwestycji poniesie właściciel światłowodów (czyli Orange) ze środków własnych oraz pozyskanych z UE, które już na ten cel posiada.

 

4

Dodaj Komentarz

 • Alojzy Zgred

  Szkoda że mieszkańcy Grodziska nie mieli możliwości złożenia takiej deklaracji. Mam na myśli domy jednorodzinne nie bloki.

  • adamos

   Co ty chlopie gadasz za glupoty !! Skad ty sie urwales ? Caly grodzisk jest w swiatlowodzie. Deklaracje mozna bylo sjladac zenim zaczela sie inwestycja. Chidzili od domu do domu pracownicy mozna bylo podpisac wstepna umowe mozna bylo podpisac chec posiadania swiatlowodu mozna bylo zadzwonic na info orange i zamowic przylacze mozna isc do orange i zamowic usluge… jest kilkadziesiat roznych form. Ja mam swiatlowod od samego poczatku jak tylko powstawal. Nie mialem absolutnie zadnego problemu z distaniem info czy montazem czy sprawnoscia obslugi. Mam 300mega smiga jak glupi.. spr ile trwa pobranie „pliku” w formacie 3d -trwalo ok 2 minut cale moje osiedle domow jednorodzinnych ma taki net na kazdym prawie slupie jest skrzynka. Jesli mtslisz ze to tylko bloki to jestes naprawde smieszny. Naprawde niewiem skad sie urwales bo choinka dopiero za 4 dni.

   • Alojzy Zgred

    Widocznie na twoim osiedlu była taka możliwość. U mnie niestety nie – dowiadywałem się w Orange na razie nic z tego

    • adamos

     No to pozostaje ci cierpliwie poczekac. Caly czas w grodzisku widac samochody instalatorow podejdz zapytaj oni doskonale wiedza co gdzie kiedy. W moim przypadku koles podal mi nawet godziny w jakich beda robic przylacze. Tylko dam ci dobra rade!! Jesli w twojej okolicy beda robic swiatlowod na 100% beda lazic takie hieny proponujace podpisanie umowy szybsza realizacje itp podsuna ci pod nos umowe… i do niej beda chcieli UWAGA akt notarialny domu !!! Nie beda chcieli sluchac ze dasz ksero beda chcieli orginal i ze sami sobie zeskanuja i oddadza … to chyba nie musze ci mowic jaki byl by tego wynik ;(;(;( ja poprostu wysmialem i wypedzilem odp epitetami bo grzecznie sie nie dalo. Wiec taka przestroga zebys czasem za swiatlowod majatku nie oddal. A tym czasem zdrowych pogodnych radosnych Świat zycze

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi