09 09 2018

Budynek szkoły przejdzie rozbudowę

09.09.2018, godz.: 18:49
Budynek szkoły przejdzie rozbudowę
Fot. Pixabay

Szkoła Podstawowa w Bożej Woli zostanie rozbudowana. Urząd Gminy Baranów w ostatnich dniach wybrał wykonawcę zadania.

Konieczność rozbudowy szkoły znajdującej się przy ul. 1 Maja w Bożej Woli wynika – jak czytamy w dokumentacji projektowej – z braku sal lekcyjnych dla nowych klas, a także braku pracowni, pokoju nauczycielskiego i zaplecza socjalnego dla nauczycieli i woźnych. Ponadto budynek nie jest zgodny z aktualnymi warunkami przeciwpożarowymi.

Budynek szkoły to dwukondygnacyjny obiekt (częściowo podpiwniczony) wybudowany w latach 60. W latach 1993 – 1995 dobudowano do niego salę gimnastyczną. Teraz magistrat rusza z kolejną inwestycją w szkołę.

Zgodnie z dokumentacją projektową budynek szkoły zostanie nadbudowany o jedną kondygnację. Będzie to II piętro przeznaczone na sale lekcyjne i pracownie dla dzieci starszych (klasy VII–VIII). Przy obecnej bibliotece zostanie zaś dobudowana druga sala przeznaczona na bibliotekę. Nad całą biblioteką zostanie nadbudowane pomieszczenie przeznaczone na pokój nauczycielski z zapleczem. Ze względu na dostosowanie budynku do aktualnych przepisów przeciwpożarowych zaprojektowano dobudowę nowej klatki schodowej.

Na początku września baranowski magistrat wybrał wykonawcę tej inwestycji. Chętna do realizacji była tylko jedna firma, ale jej oferta była do zaakceptowania przez urzędników – gmina zamierzała wydać na ten cel 2,89 mln zł, a propozycja firmy Renal-Bud opiewała na blisko 2,98 mln zł.

Całe zadanie ma zostać zrealizowane do 15 sierpnia 2019 r., natomiast urząd podkreślił, że chce, aby do końca tego roku zostało wykonanych 70 proc. prac.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi